środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Lubi kryminały, uwielbia sushi. Tego nie wiesz o Agnieszce Wolskiej

2013-09-06 13:08:07 (ost. akt: 2013-09-06 13:49:16)
Agnieszka Wolska

Jej ulubione miejsca w Elblągu to starówka i Bażantarnia, a ideałem mężczyzny jest wysoki brunet. Agnieszka Wolska w poprzednim sezonie rzuciła najwięcej, bo 146 bramek dla Startu Elbląg.

Kontynuujemy cykl publikacji, w których przedstawiamy piłkarki ręczne Startu Elbląg. Dzisiaj czas na Agnieszkę Wolską, która w poprzednim sezonie zdobyła najwięcej, bo 146 bramek dla Startu, co dało jej 14 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelczyń kobiecej superligi.

— Przygodę z piłką ręczną rozpoczęłam w IV klasie podstawówki, kiedy zaczęłam uczęszczać do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej. Moim pierwszym klubem był AKS Gdynia, a pierwszym trenerem pani Beata Nowińska — wspomina Agnieszka Wolska, 32-letnia rozgrywająca Startu Elbląg.

Największe sukcesy świętowała w Lublinie, z Monteksem, później SPR Lublin pięciokrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski, raz srebrny medal MP, czterokrotnie Puchar Polski oraz raz Superpuchar. Jako zawodniczka AZS AWF Gdańsk zdobyła srebrny medal MP oraz Puchar Polski.

Wolska należy do najbardziej doświadczonych piłkarek ręcznych Startu. Rozegrała 92 mecze w pierwszej reprezentacji Polski i zdobyła około 180 bramek.
— Nie chciałabym być w innym mieście, w innym zespole, w innym klubie — zapewnia.

Jaka jest prywatnie Wolska? Interesuje się dobrą książką (kryminały). — Lubię chodzić do kina, jeździć na rowerze, uprawiać windsurfing, spędzać czas z przyjaciółmi i gotować w Thermomixie — dodaje.

Ukończyła zarządzanie i marketing na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia z rachunkowości w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego.
— Wolny czas lubię spędzać ze znajomymi, rodziną i siostrzenicą Danusią, jak również z dobrą książką — dodaje.
Nie ma ulubionej potrawy, bo lubi różne kuchnie, a szczególnie włoską. — Gustuję w sałatkach, uwielbiam sushi oraz wszystkie słodkie smakołyki — wylicza.

Jej ulubione miejsca w Elblągu to starówka oraz Bażantarnia. Ma także swój ideał mężczyzny - to wysoki brunet. Za swoje największe sukcesy uznaje ukończenie studiów, medale mistrzostw Polski, zdobycie Pucharu EHF w 2001 r. oraz występ na mistrzostwach świata we Francji w 2007 r.
opr. AKT

Piłkarki ręczne Startu Elbląg już w najbliższy poniedziałek zainaugurują nowy sezon meczem z Pogonią Szczecin. Spotkanie zostanie rozegrane w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej, początek o godz. 18.