Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Falstart Startu Elbląg. Przegrał z Pogonią 21:29 na rozpoczęcie ligi

2013-09-09 19:31:30 (ost. akt: 2013-09-10 11:12:49)
Start Elbląg

Piłkarki ręczne Startu Elbląg na rozpoczęcie nowego sezonu superligi przegrały z Pogonią Szczecin 21:29. Od początku na boisku przeważały szczecinianki, które prowadziły już nawet 10 bramkami (18:8). Start w ostatnich minutach rzucił się do odrabiania strat, ale był bez szans, nawet mimo dobrej postawy w bramce Eweliny Kędzierskiej.

Kibice w Elblągu na pewno nie tak wyobrażali sobie rozpoczęcie nowego sezonu, w którym szczypiornistki Startu mają za cel awansować do play-off i bić się o miejsce w pierwszej czwórce.

Pogoń Szczecin od początku spotkania prezentowała dużo większą skuteczność. Po 37 minutach prowadziła już 10 bramkami (18:8). Elblążanki dopiero w ostatnim kwadransie zaczęły częściej trafiać do bramki rywalek, ale było za późno, żeby odwrócić losy tego spotkania. Gdyby nie udane interwencje Eweliny Kędzierskiej w bramce Startu, to porażka byłaby zdecydowanie wyższa.

— Na to, że przegrywaliśmy po pierwszej połowie tak wysoko wpłynęły chaotyczna gra mojego zespołu oraz brak skuteczności — podsumował trener Startu Antoni Parecki. — W drugiej połowie chcieliśmy prowadzić grę z szybkiego kontrataku, ale moje zawodniczki często gubiły piłkę i oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Mimo porażki nie robimy tragedii. W kolejnych spotkaniach będziemy chcieli udowodnić, że ta porażka była tylko wypadkiem przy pracy — zapewnił.

— Za bardzo chciałyśmy i na początku, po kilku błędach, to przeciwnik na nas "siadł" i prowadził grę — mówiła z kolei Katarzyna Koniuszaniec.

Start Elbląg — Pogoń Szczecin 21:29 (5:12)
Start: Kędzierska, Sielicka — Waga 3, Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz 6, Klonowska 1, Karwecka, Jałoszewska, Zoria 2, Grzyb 5, Koniuszaniec 4
Pogoń: Szywerska — Huczko 4, Jakubowska, Sąbała, Królikowska 1, Stachowska 1, Cebula 3, Noga, Głowińska 5, Płaczek, Piontke, Agova, Szulc, Stasiak 9, Fornalik, Yashchuk 6