Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła


Prezydent wyjaśnił, dlaczego zrezygnował z budowy stadionu

2013-09-15 17:56:43 (ost. akt: 2013-09-15 18:04:41)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wprawdzie podczas ostatniej konferencji prezydent Elbląga Jerzy Wilk konsekwentnie zapewniał, że żadnego porozumienia w sprawie rezygnacji z budowy stadionu jeszcze nie podpisał, ale zapytany, czy to zrobi, odpowiedział krótko - "tak".

Nareszcie sprawa jest więc jasna: stadion przy Agrykola będzie jedynie modernizowany, a w zamian mieszkańcy mają dostać drugą krytą pływalnię.

Prezydent ma nadzieję, że pierwotnie przeznaczone na stadion unijne pieniądze, z których zrezygnował (17,5 mln zł) wrócą do Elbląga w postaci unijnej dotacji na krytą pływalnię. Lada dzień marszałek ma ogłosić konkurs w tej sprawie. Elbląski samorząd ma zamiar go wygrać. A co będzie, gdy inne miasta przedstawią ciekawsze propozycje zagospodarowania oddanych przez elblążan milionów? Czy bez unijnej dotacji druga kryta pływalnia też powstanie?
— Mamy też plan B... — tajemniczo skwitował tego typu wątpliwości Jerzy Wilk.

Prezydent dokładnie też wyjaśnił, dlaczego z budowy stadionu musiał zrezygnować. Otóż - jak podkreślił - nieprawdą jest, że do finansowego spięcia inwestycji (najtańsza oferta w przetargu opiewała aż na 47 mln zł) brakowało "tylko" 12 mln zł, bo 17,5 mln zł miasto już miało na ten cel odłożone. Owszem pieniądze były odłożone (przypominamy, że kasa unii i kasa miasta miały się pół na pół podzielić kosztami tego przedsięwzięcia, szacowanego pierwotnie na 35 mln zł), ale tylko na papierze.

Jak wyjaśnił prezydent, pieniądze z obligacji, które w znacznej mierze miały zasilić konto tej inwestycji, zostały wcześniej w dużej części wydane przez komisarza na pokrywanie faktur płynących z drogowych budów.


— Z obligacji popłynęło 26 mln zł na opłacenie rachunków — poinformował prezydent. — Komisarz zostawił mi tę kupkę pieniędzy mocno okrojoną.
Na pewno nie było już w niej ok. 29,5 mln zł, które miasto musiałoby wyłożyć na stadion. gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Twój podpis #1198125 | 37.221.*.* 16 wrz 2013 10:19

  Nie kwestionuję liczby osób zainteresowanych rozwojem piłki nożnej w Elblągu. Ale też nie można zakładać ze wszyscy oni są chwiejni poglądowo i za każdym razem pójdą głosować na kogoś kto im obieca gruszki na wierzbie. Sam kiedyś chodziłem na mecze, jeszcze w czasach gdy w Olimpii większość zawodników pochodziła z Elbląga i okolic, i pomimo że były to rozgrywki na poziomie III ligi to takich kibiców jak ja było o wiele więcej i zapewniam Ciebie że frekwencja na meczach był o wiele większa. Dziś wyniki obu elbląskich drugoligowców śledzę tylko na ekranie monitora, w poprzednim sezonie odwiedziłem stadion dwukrotnie, chcąc obejrzeć zmagania obu drużyn i to co zobaczyłem wystarcza mi aby przez kolejne kilka lat stadion w trakcie trwania tego typu imprez sportowych omijać szerokim łukiem. Nie jestem zbyt wybrednym kibicem, ale jakieś normy przyzwoitości co do poziomu sportowego powinny obowiązywać. Wolę udać się do punktu orientacyjnego na moim osiedlu i lepiej spożytkować pieniądze których nie przeznaczyłem na zakup biletu. Ze sportowym pozdrowieniem :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. @ Twój podpis #1198106 | 37.7.*.* 16 wrz 2013 09:43

  Głosy kibiców Olimpii pozwoliły wygrać wybory poprzedniemu prezydentowi , czego zresztą nie krył . Mówienie o marginalnej liczbie wyborców wśród kibiców jest niedorzeczne . Patrzysz na to przez ilość widzów na trybunach . Weź pod uwagę np pół tys. dzieci trenujących w Olimpii , one mają rodziców i to przeważnie dwóch ,dziadków,wujków...To są rodzice dzieci SP-12 , Gim-5 dla których miał być wybudowany tor łyżwiarski , kompleks boisk, bieżnie la . Odświeżając twoją pamięć dodam , że kibice przez dwa tygodnie i to w okresie wakacji zebrali 4,5 tys podpisów. Jeżeli uważasz że to margines to za często odwiedzasz ren punkt orientacyjny - sklep mono.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Twój podpis #1198084 | 79.141.*.* 16 wrz 2013 09:10

  W przyszłym sezonie będzie reorganizacja rozgrywek ligowych, począwszy od II ligi w dół. Po co wydawać tak ogromne kwoty dla zespołów które swoje miejsce odnajdą w rozgrywkach regionalnych ? Wygrażanie obecnemu prezydentowi tym że nie będzie się na niego głosowało jest trochę niedorzeczne. Ilu jest tych kibiców : 200, 400 ? Połowa z nich i tak nie wie gdzie w ich okręgu znajdują się lokale wyborcze, najbardziej znanym w ich otoczeniu punktem orientacyjnym jest sklep z piwem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. dyzy Mike #1197854 | 208.54.*.* 15 wrz 2013 19:55

  Okłamywać nie wolno. Nas okłamałeś. Kilka razy. Do zobaczenia w przyszłym roku w lokalach wyborczych. Kibice Olimpii Elbląg.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)