Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Tego nikt się nie spodziewał. Sprawdź wyniki 9. kolejki V ligi

2013-09-22 16:59:35 (ost. akt: 2013-09-22 17:08:28)

Tego przed sezonem nikt się nie spodziewał. Ku zaskoczeniu wszystkich nadal na czele w grupie drugiej V ligi jest beniaminek Zalew Frombork.

Zalew wygrał na wyjeździe z Ossą Biskupiec Pomorski 2:0. — Nasze zwycięstwo mogło być okazalsze, gdyby na minutę przed przerwą Andrzej Trejmak wykorzystał rzut karny. Wynik spotkania ustalił Patryk Szczypiński, kapitalnym strzałem z 27 metrów w samo okienko — relacjonuje trener lidera Marek Szpakowski.

Polonia Pasłęk wygrała przed własną publicznością z Concordią II 2:0, ale nie przyszło jej to łatwo. W zespole gości pierwszoplanową postacią był Krzysztof Machiński.

Jedynym zespołem bez porażki na wyjeździe są nadal Błękitni Orneta. Podopieczni trenera Dariusza Maleszewskiego wygrali z Grunwaldem Gierzwałd 4:1. Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę. Najpierw Maciej Oryńczak (Błękitni) w 42. min ujrzał czerwony kartonik za zagranie piłki ręką, a później, w 60. min Dawid Jaworski za faul.

Na uwagę zasługuje też wysokie zwycięstwo Kormorana Zwierzewo nad Syreną Młynary. Goście do przerwy wygrywali 1:0. Po przerwie, po indywidualnych błędach w obronie, stracili cztery gole i była to ich najwyższa porażka w tym sezonie.

• Ossa Biskupiec Pomorski — Zalew Frombork 0:2 (0:1)
0:1 — Paszkiewicz (14), 0:2 — Szczypiński (47)

• Polonia Pasłęk — Concordia II Elbląg 2:0 (1:0)
1:0, 2:0 — Lenart (11, 90+3)

• Kormoran Zwierzewo — Syrena Spomlek Młynary 4:1 (0:1)
0:1 — Bednarczyk (7), 1:1 — Sokołowski (52 karny), 2:1, 3:1 — Rudziński (56, 81), 4:1 — Koszewski (86)