Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Półmaraton Bażant. Ponad 150 zawodników dobiegło na metę

2013-09-23 14:05:11 (ost. akt: 2013-09-23 14:22:24)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Robert Sadowski (Zantyr Sztum) oraz Dorota Pawłowska (BBL Kurzętnik) wygrali półmaraton Bażant 2013. Wyścig na 21097 metrów w elbląskiej Bażantarni ukończyło ponad 150 zawodników.

Niedzielne zawody w Bażantarni rozpoczęły się od wyścigów dla dzieci i młodzieży, które miały do przebiegnięcia, w zależności od wieku, od 500 do 2000 metrów.

Później przyszedł czas na emocje związane z biegiem głównym na dystansie 21097 m. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trzy pętle. Najszybciej z tym zadaniem uporał się Robert Sadowski (Zantyr Sztum), który dobiegł na metę w ciągu 1 godziny 16 minut i 55 sekund. Najszybszy spośród elblążan okazał się Adam Serocki z czasem 1:23.38. To dało mu siódme miejsce.

Wśród kobiet triumfowała Dorota Pawłowska z Kurzętnika z rezultatem 1:30.47. Dwa kolejne miejsca na podium wywalczyły elblążanki Aleksandra Peisert i Anna Kukuć-Kwapiszewska.

Na najlepszych zawodników na mecie czekały nagrody finansowe. Zwycięzcy zgarnęli po 300 zł, zdobywcy drugich miejsc po 200 zł, a trzecich po 100 zł.