Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Wspierają elbląskich pisarzy. Finał konkursu literackiego już w czwartek

2013-09-24 18:24:22 (ost. akt: 2013-09-24 17:06:48)

W najbliższy czwartek (26.09) poznamy laureatów jedenastej edycji Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg. Uroczystość odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej. Wszystkich sympatyków literatury oraz innych zainteresowanych organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają – wstęp jest wolny.

Jak co roku, tak i w tym Fundacja Elbląg zorganizowała Konkurs Literacki, którego celem jest promocja i wspieranie twórczości literackiej elbląskich autorów, w tym ujawnianie i pobudzanie potencjału twórczego twórców młodych, debiutujących.

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: „Elbląska Książka Roku” oraz „Elbląski Rękopis Roku”. Nagrodą w pierwszej kategorii jest nagroda finansowa w wysokości nie mniejszej niż 2000 zł z przeznaczeniem na rozwój twórczości literackiej, natomiast w kategorii drugiej – książkowe wydanie rękopisu.

Podczas rozstrzygnięcia przybyłym gościom czas umilą występy uczennic Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdyni. Będzie można także otrzymać tomik wierszy „Rumieńce z drzew” Wiktora Mazurkiewicza, laureata Konkursu Literackiego w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2010.

Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego nastąpi w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 3–7. Początek o godz. 17.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB