Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

23-letnia Rumunka podejrzana o rozbój

2013-09-26 12:41:18 (ost. akt: 2013-09-26 12:48:07)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci zatrzymali 23-letnią Marię C. obywatelkę Rumunii, która jest podejrzana o dokonanie rozboju na pracownicy sklepu z odzieżą.

Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w czerwcu tego roku w okolicach Al. Grunwaldzkiej. Tam kilka osób, wspólnie podróżujących jednym autem zrobiło sobie przerwę. Osoby te postanowiły odwiedzić jeden z okolicznych sklepów z odzieżą. To w nim zaplanowały kradzież towaru.

Gdy były wewnątrz pracownica sklepu zauważyła jak 23-latka chowa zdjęte z wieszaka ubrania, aby je wynieść. Kobieta zareagowała i chciała zapobiec kradzieży. Reakcja ta spotkała się z agresją wspomnianej 23-latki oraz innych będących z nią osób. Wspólnie szarpali i zadawali ciosy ekspedientce. Po krótkiej chwili wybiegli ze sklepu i odjechali.

Pobita ekspedientka zgłosiła to na policję. Policjanci najpierw zatrzymali 25-letniego Wiktora D., natomiast w miniony poniedziałek elbląscy policjanci zatrzymali w Gdańsku 23-letnią Marię C. To ona była najbardziej agresywna podczas czerwcowego zajścia. Teraz kobieta odpowie za rozbój. Może jej grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Czas do rozprawy spędzi w areszcie.
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB