środa, 19 czerwca 2019. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Szachy.Celuje w pierwszą trzydziestkę

2013-09-28 12:00:00 (ost. akt: 2013-09-27 10:27:41)
Igor Janik

Igor Janik

Autor zdjęcia: Ryszard Biel


W niedzielę w Budvie (Czarnogóra) rozpoczną się mistrzostwa Europy juniorek i juniorów w szachach klasycznych do lat 14. Polskę będzie reprezentował Igor Janik, młody zawodnik KSzach. Start Elbląg.


— Dla Igora ten sezon jest najlepszym w jego 5-letniej karierze szachowej. Został mistrzem Polski do lat 14 w szachach szybkich oraz razem ze Stilonem Gorzów wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski — wylicza Robert Kempiński, szkoleniowiec Janika.


To nie jego wszystkie sukcesy. W Olsztynie został wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych, srebrny medal zdobył także na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportów Umysłowych w Książu. 
Przed młodym szachistą z Elbląga teraz najważniejszy start w tym sezonie. Mistrzostwa Europy w Budvie rozpoczną się w niedzielę i potrwają do 9 października. Polskę będą reprezentowali także: Kacper Grela, Szymon Walter (obaj Polonia Wrocław) oraz Mikołaj Tomczak (Wieniawa Leszno).

O medale będzie walczyło ponad 150 zawodników. 

— Celem Igora, który ma 13 lat, jest zakwalifikowanie się do 30 najlepszych zawodników w Europie — mówi Robert Kempiński. 
— Na pewno nie jadę na wycieczkę. Chcę godnie reprezentować barwy Polski i dobrze promować nasze miasto — mówi sam Janik. — Każde zwycięstwo będzie cieszyło, a zakwalifikowanie się do trzydziestki będzie sporym sukcesem — dodaje.
jk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB