Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

"Najpiękniejszy okres życia". Inauguracja roku na PWSZ

2013-09-27 14:13:48 (ost. akt: 2013-09-27 15:19:00)
Inauguracja roku akademickiego w PWSZ

Inauguracja roku akademickiego w PWSZ

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dla około czterech tysięcy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elbląg skończyły się wakacje. W piątek w największej elbląskiej uczelni odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu istnieje od 15 lat. Obecnie to największa uczelnia w mieście, studiuje w niej około 4 tys. osób. Naukę na pierwszym roku rozpocznie około 1000 studentów. Podczas naboru największą popularnością cieszyły się niezmiennie kierunki techniczne: informatyka, mechanika i budownictwo.


— Ci spośród was, którzy rozpoczynają studia, wchodzą w chyba najpiękniejszy okres życia, gdzie zdobywanie wiedzy w zasadzie jest przyjemnością, a wiele miłych aspektów życia studenckiego osładza te gorsze chwile, które zdarzają się nie przy niepowodzeniach nieudanego egzaminu czy niezaliczonych ćwiczeń — mówił do studentów Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/14.


Wcześniej wspomniał, że jednym ze strategicznych celów uczelni jest zachowanie w najbliższych latach poziomu rekrutacji na niezmienionym poziomie. 
— Mogę powiedzieć, że w tym roku prawie połowa elbląskich maturzystów "zgarnęliśmy" do naszej uczelni — mówił. — Proszę sobie wyobrazić, gdyby nie było naszej uczelni, jaki los czekałby tą młodzież, której nie stać na wyjazd na studia do dużych ośrodków akademickich.

Kamil jest absolwentem Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Na PWSZ będzie studiował informatykę. Wcześniej planował wyjechać z miasta. 

— Chciałem studiować w Gdańsku na Uniwersytecie Gdańskim lub Politechnice Gdańskiej. Nie udało mi się, zabrakło punktów podczas rekrutacji — opowiada. — Dlaczego chciałem wyjechać z Elbląga? Wiadomo, większe miasto, większe możliwości, perspektywy.

Alicja na studia w PWSZ zdecydowała się w ostatniej chwili. Wybrała kierunek ochrona środowiska. — Chciałam studiować weterynarię w Krakowie lub Olsztynie. Chcę podszkolić biologię i chemię i jeszcze raz próbować dostać się na którąś z tych uczelni — zdradza.

Podczas piątkowej uroczystości wręczono również odznaczenia nadane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz nagrody rektora.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB