Czwartek, 27 listopada 2014. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Meble Wójcik Elbląg przegrały z Kar-Do Gdynia 29:30

2013-09-28 20:21:07 (ost. akt: 2013-09-29 19:49:08)

Autor: Ryszard Biel

Po raz drugi piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg nie potrafili wygrać meczu przed własną publicznością. W sobotę zespół Grzegorza Czapli przegrał z Kar-Do Spójnia Gdynia 29:30 (10:20).

Przed meczem gospodarze byli faworytem. Podział punktów miał być dla nich porażką, tak to przynajmniej przed pierwszym gwizdkiem oceniał trener elblążan Grzegorz Czapla. Dla Mebli Wójcik był to drugi w tym sezonie występ przed własną publicznością i po raz drugi niestety przegrany. Obie drużyny miały okazję się zmierzyć w sierpniu podczas turnieju w Kościerzynie, elblążanie wygrali 28:24. Być może pewność siebie zgubiła gospodarzy w sobotę.

W pierwszej połowie meczu w elbląskim zespole brakowało rzutów z drugiej linii. Jakby tego było mało, wiele do życzenia pozostawiała gra w defensywie. Po kwadransie gry gdynianie prowadzili 9:5 i ich prowadzenie nadal rosło. W tym czasie elblążanie brakowało pomysłów na zdobywanie bramek. Do szatni schodzili przegrywając 10:20!

Kiedy widmo wysokiej porażki zajrzało w oczy, elblążanie uporządkowali grę i zaczęli "gonić" wynik. W 50. min przegrywali jeszcze 21:27, ale na dwie minuty przed końcem już tylko 28:30. Kontaktową bramkę na 10 sekund przed końcem rzucił Marcin Malewski. Jeszcze wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Mirosław Ośko.

— Szkoda straconych punktów. Brakuje nam zawodników, którzy rzucaliby z drugiej linii i to też ma decydujący wpływ na końcowy rezultat spotkania — stwierdził po meczu trener elblążan Grzegorz Czapla. JK

Meble Wójcik Elbląg
 — Kar-Do Spójnia Gdynia
 29:30 (10:20)

MEBLE WÓJCIK: Rycharski, Plaszczak — Bąkowski 1, Nowakowski 4, Ośko 4, Malczewski 1, Gryz 7, Spychalski 1, Mazur, Maluchnik 1, Malandy 1, Kupiec 2, Olszewski 2, Malewski 4, Kostrzewa 1. Kary: 8 min

Najwięcej bramek dla gości: Gębala 8, Nowaliński 7, Wróbel i Dorsz po 5. Kary 6 min

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ