Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Areszt dla dwóch włamywaczy. Okradali sklepy, biura i mieszkania

2013-09-29 10:04:50 (ost. akt: 2013-09-29 10:08:53)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Dwóch sprawców włamań dokonanych w Elblągu trafiło na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Mężczyźni: 25-letni Grzegorz O. oraz 27-letni Maciej S. podejrzani są o szeregu przestępstw. Za popełnione czyny może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież z włamaniem do sklepu, biblioteki a nawet punktu skupu złomu - to czyny, które w drugiej połowie 2013 roku popełnili dwaj mężczyźni. 25-letni Grzegorz O. ma na koncie dokładnie dziesięć podobnych przestępstw. Dwa z nich (włamanie i kradzież) dokonał w towarzystwie swojego kolegi Macieja S.

W większości udowodnione czyny to włamania i kradzieże. Podczas nich łupem sprawców padały laptopy, wyposażenie biur, drukarki czy też nawet artykuły spożywcze. 25-letni Grzegorz O. ma także na koncie kradzież srebrnej biżuterii z jednego ze sklepów jubilerskich. Tam, straty w wyniku kradzieży wyniosły około 7 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu odzyskali cześć skradzionej przez 25-latka biżuterii. Wróci ona do swojego prawowitego właściciela.

Mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz odpowiedzą i za te już jako "recydywiści". Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec obu sprawców areszt tymczasowy. Kodeks Karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB