środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Numer radnego zastrzeżony. Także 
dla wyborców

2013-10-06 08:00:00 (ost. akt: 2013-10-04 09:54:37)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Jeszcze kilka miesięcy temu ich uśmiechnięte twarze widzieliśmy na plakatach prawie w całym mieście. Byliśmy zapewniani o tym, jak bardzo chcą o nas zadbać, rozwiązywać problemy, z którymi się borykamy. Teraz cześć z nich, wybrana przez elblążan, zasiada w Radzie Miejskiej. Czy nadal są tak otwarci na mieszkańców?

Kontakt z mieszkańcami to jeden z głównych obowiązków radnego. Jednak kontakt z niektórymi elbląskimi radnymi, zwłaszcza ten telefoniczny, może sprawić wyborcom trochę kłopotu. Problemu nie ma, gdy chodzi o osoby, które już wcześniej pełniły tą funkcję. Co pozostałymi? Tu zaczynają się schody.

Na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu nie znajdziemy danych kontaktowych do radnych. Najlepiej zadzwonić pod numer 55 239 33 07, do Biura Rady Miejskiej w ratuszu. Tu powinniśmy bez problemu otrzymać numer telefonu czy adres poczty elektronicznej radnego. Niestety, i to nie jest takie proste. Większość radnych nie ma nic przeciwko telefonom od elblążan. Znaleźli się jednak i tacy, którzy najwyraźniej sobie tego nie życzą.

— Ośmiu radnych ma zastrzeżone numery telefonów — przyznaje Jerzy Chrabąszcz, kierownik biura. — To Zdzisław Dubiella, Paweł Fedorczyk, Jolanta Janowska, Sławomir Malinowski, Halina Sałata, Robert Turlej, Joanna Grykiel-Figielska i Wojciech Rudnicki.


Decyzję taką, przynajmniej ci radni, do których udało się nam dodzwonić, tłumaczą tym, że nie chcą podawać do publicznej wiadomości prywatnych numerów telefonu. Może więc zakupić drugi telefon, przeznaczony tylko do kontaktów z wyborcami?

— To jest jakiś pomysł, być może zgłoszę taki wniosek — przyznaje Sławomir Malinowski. — Myślę, jednak że w tej chwili miasta nie stać na ufundowanie telefonów wszystkim radnym. To jednak dość spory wydatek. Z drugiej strony trudno przecież wymagać od radnych aby za swoje pieniądze kupowali telefony czy płacili abonament. 


Radny dodaje jednak, że elblążanie, którzy chcą się z nim skontaktować, mogą przyjść na jego dyżur lub jedno z wielu spotkań, w których bierze udział.


— Na razie mam tylko numer prywatny. Jednak elblążanie mogą i kontaktują się ze mną przez biuro PiS czy też nawet dzwonią do mnie do pracy — mówi Paweł Fedorczyk, kolejny radny z zastrzeżonym numerem telefonu. — Przyznaję, że jest to kontakt trochę "pod górkę", jednak patrząc po ilości osób, które mimo wszystko do mnie docierają, nie sprawia to elblążanom trudności.
Fedorczyk przyznaje również, że coraz poważniej zastanawia się nad zakupem drugiego telefonu.

Elblążanom, którzy chcą się skontaktować z "zastrzeżonymi" radnymi, nie pozostaje więc nic innego, jak udostępnić im swoje numery telefonów.

— Zawsze można skorzystać z takiej opcji. Wystarczy zostawić kontakt do siebie w biurze, a ja na pewno przekażę go radnemu — zapewnia Chrabąszcz.
naj

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MMi #1212926 | 91.228.*.* 7 paź 2013 09:05

  Pan Radny Rudnicki już przekazał mieszkańcom swój numer telefonu. Brawo Panie Radny za ten ruch, w dobrą stronę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jezeli nie stac ciebie na drugi to wy #1212836 | 70.75.*.* 6 paź 2013 23:41

  j rudy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ala #1212740 | 109.241.*.* 6 paź 2013 20:18

  A może tak kontakt drogą elektroniczną.Przecież zakupiliśmy radnym laptopy ?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. POP #1212530 | 83.9.*.* 6 paź 2013 14:26

  ELBLASKI KOCIOLEK....SYF..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. :) #1212472 | 78.8.*.* 6 paź 2013 12:43

  ...być może i Ty też zostaniesz kiedyś radnym :):):)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)