środa, 21 kwietnia 2021. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

2013-10-11 21:49:27 (ost. akt: 2013-10-11 19:55:05)

Autor zdjęcia: Tymoteusz Lekler

W najbliższy czwartek (17.10) w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci, m.in. serii o przygodach przesympatycznej ryjówki Florki. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają dzieci i ich opiekunów.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel jest autorką ponad 20 książek dla dzieci, doktor literaturoznawstwa. Prywatnie mama Marianny, Wojtka i Hani. Współpracowała z poradnikiem dla rodziców „Dziecko”, pismami dla dzieci „Świerszczyk” i „MIŚ”, a także z redakcją dziecięcą Polskiego Radia. Współscenarzystka dobranocki „Babcia Róża” i „Gryzelka” (1 TVP). Autorka tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych.

Jej „Kamienica”, „Gębolud”, „Kosmita” oraz przewrotna historia „O słodkiej królewnie i pięknym księciu” nominowane były do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY. Jest także laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Edukacja za serię o Plastelinku oraz Bestsellerka i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za dylogię o ryjówce Florce - „Florka. Z pamiętnika ryjówki” oraz „Florka. Listy do Józefiny.”

Opowieść o pewnej niezależnej dziewczynce „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” wygrała konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Przecinek i kropka” 2009. Otrzymała brązowy medal „Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Więcej informacji:
Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
(55) 611 31 69,
m.adamska@bibliotekaelblaska.pl

Spotkanie odbywa się w ramach 2. Elbląskiej Jesieni Literackiej. Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB