Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

SMS Gdańsk — Meble Wójcik Elbląg 26:36.
Efektowne zwycięstwo

2013-10-13 14:05:23 (ost. akt: 2013-10-13 13:54:43)
Po zwycięstwie nad Pomezanią Malbork elblążanie pokonali na wyjeździe SMS Gdańsk

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Szczypiorniści Mebli Wójcik nie zwalniają tempa. Po zwycięstwie nad Pomezanią Malbork, teraz pokonali na wyjeździe zawsze groźny SMS Gdańsk.

Gospodarze, którzy do meczu przystępowali z pięcioma zawodnikami kadry młodzieżowej do lat 21, byli pewni zwycięstwa. Z kolei elblążanie chcieli udowodnić, że ostatnia wygrana nie była dziełem przypadku i zagrali tak jak tego oczekują działacze i kibice.

— W pierwszej części meczu graliśmy twardo w obronie. Nie bawiąc się w zawiłe kombinacje szybko zdobywaliśmy teren i zdobywaliśmy kolejne bramki — mówi kierownik elbląskiej drużyny Jerzy Kruszewski. — Wyrównana walka trwała do 21 minuty, kiedy po raz ostatni na tablicy wyników pojawił się remis 8:8.
Jeszcze na pięć minut przed przerwą drużyną z Elbląga prowadziła 11:10, ale dzięki bramkom Mateusza Bąkowskiego, Jakuba Malczewskiego, Adama Nowakowskiego i Jakuba Olszewskiego do szatni na przerwą schodziła prowadząc 15:12.

Po przerwie elblążanie, konsekwentnie realizując wcześniejsze założenia taktyczne trenera Grzegorza Czapli, uzyskiwali coraz większą przewagę. Gospodarze nie mogli się przebić przez szczelną defensywę "meblarzy" i w 40. min przegrywali już 16:22. Kiedy na pięć minut przed końcem spotkania było 30:23 dla elblążan wiadomo było, że wrócą do domu bogatsi o dwa punkty.

W najbliższą sobotę drużyna Grzegorza Czapli zagra z Grunwaldem Poznań w hali MOS przy ul. Kościuszki (godz. 17.30). JK