środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Za nami tegoroczny Baltic Cup. Obejrzyj zdjęcia

2013-10-21 12:05:06 (ost. akt: 2013-10-21 12:18:47)
Zakończył się Baltic Cup 2013

Zakończył się Baltic Cup 2013

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Czternasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca za nami. Już dziś trwają przygotowania do 15. Na turniej przyjechał około 800 tancerzy oprócz klubów z całej Polski były również pary z Litwy, Rosji, Estonii, Łotwy, Rumunii, Niemiec, Ukrainy, Czech, Francji, Anglii czy Włoch.

W komisji sędziowskiej znalazło się 23 jurorów z Polski, ale też z Malty, Hiszpanii, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Włoch, Szwecji, Anglii i Białorusi.

— Taka ilość sędziów z różnych państw świadczy o poziomie tanecznych zmagań, tancerze mogą uzyskać więcej punktów za występ, w związku z czym chętniej do Elbląga przyjeżdżają – tłumaczy Antoni Czyżyk, organizator Festiwalu, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Staraliśmy się zaprosić jak najwięcej sędziów, których jeszcze u nas nie było żeby świeżym okiem spojrzeli na tańczących. Jako ciekawostkę dodam, że po raz pierwszy na turnieju stroje sędziów były zuniformizowane według przepisów Światowej Federacji Tańca Sportowego.

Na sobotniej i niedzielnej gali w rundach finałowych tancerzom grała orkiestra Filharmonii z Grodna. Muzyczne klasyki i hity były interpretowane na nowo w rytmie jive, tanga czy walca. Orkiestrą dyrygował Borys Myagkov, a towarzyszyli jej soliści, którzy do znakomitej sekcji instrumentalnej dodawali równie wyśmienity wokal. Dzięki orkiestrze Baltic Cup to jedyny taki turniej w Polsce, który gwarantuje nie tylko radość dla oka, ale również dla ucha widzów.

Na turnieju najlepsze rezultaty osiągnęła elbląska para seniorska w kategorii powyżej 44 lat zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich 1 miejsce zajęła para Anna i Jarosław Kraińscy.

Podczas sobotniej gali puchar dla najlepszej elbląskiej pary, startującej w najwyższej kategorii rozgrywanej na turnieju – WDSF World Open Standard ufundowany przez dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Generała Dywizji dr Leszka Surawskiego, wręczył zastępca jego zastępca generał brygady Stanisław Olszański. Puchar otrzymali Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy.

I w sobotę, i w niedzielę nie zabrakło pokazów specjalnych. Pierwszego dnia na wieczornej gali zatańczyła para znana z telewizyjnych programów tanecznych oraz ze spektaklu „I move you” - Paulina Biernat i Stefano Terrazzino. Zatańczyli dwukrotnie prezentując pełne emocji, pasji i namiętności show. Podczas niedzielnej gali wystąpiła Formacja Standardowa JANTAR Elbląg.

Wyniki tanecznych zmagań można było na bieżąco śledzić na stronie turnieju a to dzięki wprowadzonym w zeszłym roku ułatwieniom – sędziowie zamiast kartek otrzymali tablety – wyniki od razu przesyłane są do sędziów skrutinerów, którzy publikują je w Internecie.
Edyta Jasiukiewicz
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB