Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Meble Wójcik wygrały z Warmią Olsztyn 37:26 w Pucharze Polski

2013-10-23 20:20:49 (ost. akt: 2013-10-23 20:38:58)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg, dzięki lepszej grze w drugiej połowie, wysoko pokonali w środę (23.10) Warmię Traveland Olsztyn 37:26 w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Tym samym awansowali do rozgrywek centralnych.

Początek spotkania ułożył się po myśli gospodarzy. Szybko objęli prowadzenie (2:0), dzięki trafieniom Mikołaja Kupca i Tomasza Maluchnika. Tę skromną przewagę utrzymywali do 10. min. Chociaż zespół z Olsztyna wystąpił w Elblągu w osłabionym składzie, to wystarczyło kilka minut słabszej gry gospodarzy, kilka straconych piłek w ataku i niewykorzystanych sytuacji, by Warmia pokazała pazur.

Po pięciu bramkach z rzędu na tablicy wyników było 11:8 dla gości w 15. min. Elblążanie nie dawali za wygraną i powoli odrabiali straty. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do remisu 13:13 i 14:14, by w kolejnej akcji objąć prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Po przerwie ich przewaga rosła z każdą minutą. Warmię od wyższej porażki uchronił bramkarz. Maciej Koledziński kilka razy popisał się udanymi interwencjami, m.in. obronił rzut karny Marcina Malewskiego. W zespole gospodarzy z dobrej strony pokazał się m.in. Mateusz Bąkowski. 19-latek wszedł na boisko na pięć minut przed końcem i w tym czasie zdobył cztery gole.

— W pierwszym kwadransie słabiej niż oczekiwałem zagrał w bramce Patryk Plaszczak, dlatego zmieniłem go na Henryka Rycharskiego — powiedział po meczu trener Mebli Wójcik Grzegorz Czapla. — Ten stanął na wysokości zadania, obronił kilka rzutów i tym samym pobudził zespół do zdecydowanie lepszej gry. Druga część spotkania przebiegała po naszej myśli i pomimo kilku indywidualnych błędów pokazaliśmy, że nasza forma w każdym meczu zwyżkuje. W najbliższym czasie zdecydowanie musimy poprawić atak pozycyjny.