Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Olimpia Elbląg przegrała z Limanovią 0:1. Zobacz bramkę!

2013-10-26 15:50:43 (ost. akt: 2013-10-27 17:59:11)

Piłkarze Olimpii Elbląg przegrali dzisiaj z Limanovią Limanowa 0:1. Jedynego gola w sobotnim meczu w Elblągu zdobył Wojciech Dziadzio w 87. minucie.

Olimpii do szczęścia w sobotnim meczu z Limanovią, za jakie trzeba byłoby uznać zdobycie jednego punktu, zabrakło kilku minut. Piłkarze z Limanowej, niewielkiej miejscowości w woj. małopolskim (około 15 tys. mieszkańców), od początku sobotniego spotkania mieli więcej do powiedzenia na boisku. W efekcie Mateusz Imianowski, który w bramce Olimpii zastąpił Aleksieja Rogaczowa, nie mógł narzekać na brak pracy.

Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ich akcje były składniejsze, często także strzelali z dystansu. Gola mogli zdobyć już przed przerwą. Jednak po strzale Mariusza Mężyka piłka odbiła się od słupka.

Olimpia zagrała bez kluczowych piłkarzy. Zabrakło Antona Kołosowa (kontuzja) oraz Rafała Leśniewskiego i Tomasza Lewandowskiego (kartki). W pierwszych 45 minutach poważniej nie zagroziła bramce rywala. Dopiero w drugiej połowie śmielej ruszyła do przodu.

Najlepszą sytuację miała w 55. min. Kamil Piotrowski prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Kopyckiego, ten znalazł się w dobrej sytuacji, wpadł w pole karne, ale zamiast strzelać postanowił zagrać wzdłuż bramki do Kamila Graczyka. Piłkę wybił obrońca gości.
- Dlaczego podawał zamiast strzelać - dziwił się po meczu szkoleniowiec Olimpii Oleg Raduszko.

Później znowu do głosu doszli do goście. Długo jednak nie potrafili pokonać Mateusza Imianowskiego. Aż nadeszła 87. min. Goście zaatakowali prawą stroną boiska, w polu karnym nikt z elblążan nie przerwał tej akcji - wreszcie Jacek Czerniewski chciał wybić piłkę, ale tak kopnął, że trafił w Wojciecha Dziadzio - piłka odbiła się od piłkarza Limanovii i wpadła do bramki.