środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Czwarte zwycięstwo z rzędu! Meble Wójcik Elbląg - Sokół Kościerzyna 36:30

2013-10-26 21:11:30 (ost. akt: 2013-10-27 18:03:03)

Piłkarze ręczni I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg pokonali w sobotę (26.10) Sokoła Kościerzyna 36:30 (17:15). To czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu drużyny Grzegorza Czapli. Elbląscy szczypiorniści po 7. kolejkach są na trzecim miejscu w tabeli.

Początek spotkania w wykonaniu elbląskiego zespołu nie był nadzwyczajny. Gospodarze po 9 min. gry przegrywali 2:6, a po kwadransie 7:10. Kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać w oczy "meblarzy", ci się w końcu zmobilizowali i po dwóch golach Adama Nowakowskiego rzutach Michała Gryza i Marcina Malewskiego wyszli na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku 11:10 i jak się później okazało nie oddali go już do końca.

Wyrównana walka bramka za bramkę trwała do 29 min., kiedy na tablicy wyników pokazał się szósty już remis, tym razem 15:15. Wówczas trener gospodarzy Grzegorz Czapla wprowadził do gry 19-letniego Mateusza Bąkowskiego, który zdobył dwa gole. Elblążanie zeszli na przerwę prowadząc 17:15.
Po przerwie nadal dominowali "meblarze". Jeszcze bardziej poprawili grę w defensywie, wyprowadzali szybkie kontry po których w 35 min. ich przewaga wzrosła do pięciu goli - 20:15. Z każdą minutą przewaga elblążan wzrastała. W 57 min. było już 36:26. Będąc pewni zwycięstwa popełnili kilka błędów, wykorzystali to przyjezdni i zdobywając cztery bramki z rzędu przegrali ostatecznie 30:36.

Po meczu sponsor elbląskiej drużyny Leszek Wójcik powiedział. — Cieszy nie tylko wynik, ale także gra całego zespołu. W ten zespół warto inwestować i mam nadzieję, że swoimi wynikami przyciągać będzie coraz więcej kibiców. JK

Meble Wójcik — Vetrex Sokół 36:30
Meble Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk — Bąkowski 2, Nowakowski 4, Malczewski 1, Gryz 4, Spychalski, Dukszto, Mazur 4, Maluchnik 2, Kostrzewa 4, Malandy 3, Kupiec 2, Malewski 8, Olszewski 2. Kary: 10 min.

Najwięcej bramek dla Sokoła zdobyli: Janusiewicz 7, Żynda, Raichel i Lisiewicz po 6. Kary: 18 min.