środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Finał konkursu Czyste wody - zdrowe ryby

2013-10-27 13:46:52 (ost. akt: 2013-10-27 13:57:54)

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Finał siódmej już edycji konkursu plastycznego pod hasłem: "Czyste wody — zdrowe ryby" odbył się w Bibliotece Pedagogicznej. Spośród dwustu sześćdziesięciu ośmiu nadesłanych prac uczniów komisja wybrała najlepsze. Ich autorzy otrzymali nagrody i dyplomy.

Podczas finału uczniowie wystąpili z programem artystycznym.
— W czerwcu odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci z elbląskich szkół, pod tym samym hasłem co konkurs plastyczny — mówi Teresa Konopka, wiceprezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu. — Konkurs plastyczny zorganizowaliśmy w październiku. I zawody wędkarskie, i konkurs plastyczny, to jedno zadanie.

Uczniowie wykonali swoje prace różnymi technikami. Dzieci malowały ryby, rzeki, wymyślały hasła do swoich obrazków. Rywalizowały w dwóch kategoriach: młodszej (klasy 0 - III) i starszej (klasy IV - VI).
Wśród uczniów należących do młodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Alicja Zamojska, z kl. III a, SP 25. W kategorii starszej na pierwszej pozycji uplasowała się Natalia Witkowska, z kl. V a, SP 15.

— Namalowałam oczyszczalnię ścieków i kolorowe ryby pływające w czystej wodzie — mówi Alicja Zamojska.
Z kolei Natalia Witkowska namalowała jedną rybę na tle błękitnej toni.
— Jeżeli wody są czyste, to żyjące tam ryby są piękne — mówi Natalia.
Najładniejsze prace dzieci zostały wyeksponowane na wystawie, w sali Biblioteki Pedagogicznej, na III piętrze. Wystawa czynna będzie jeszcze przez tydzień w godzinach od 8 do 15. kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB