Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Pod Elblągiem znaleziono worek z 12 szczeniakami

2013-10-28 16:00:18 (ost. akt: 2013-10-28 17:06:52)
Szczeniaki trafiły do schroniska

Szczeniaki trafiły do schroniska

Autor zdjęcia: arch. OTOZ AnimalsTo był istny czarny poniedziałek — mówi Agnieszka Wierzbicka, kierowniczka elbląskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. — Rano przy wjeździe do Elbląga znaleźliśmy worek ze szczeniakami. A to jeszcze nie był koniec. Tego dnia trafiło do nas aż 12 piesków. Teraz szukamy dla nich domu.

Dzisiejszy dzień, był wyjątkowy pod względem liczby psów, które trafiły do schroniska. Jednak sytuacja w "domu" dla bezdomnych zwierząt od jakiegoś czasu jest dramatyczna. Elbląskie schronisko praktycznie pęka w szwach. 


— Obecnie znajduje się u nas ponad 290 psów. Wyjątkowo dużo mamy szczeniaków. Sytuacja jest naprawdę trudna. Nie dość, że codziennie przybywa nam nowych zwierzaków, to jeszcze adopcji jest jak na lekarstwo, średnio jedna dziennie — mówi Agnieszka Wierzbicka.


O dzisiejszym dniu pracownicy schroniska mówią "czarny poniedziałek". Tego dnia trafiło tam 12 szczeniaków.


— To psiaki pochodzące z dwóch miotów. 4 znaleźliśmy w kartonie pozostawionym przy ulicy Hetmańskiej. Pozostałe 7 w worku, przy wjeździe do Elbląga od ul. Malborskiej — wyjaśnia Wierzbicka. — Nie ukrywam, że teraz szukamy odpowiednich domów dla tych maluchów. 

naj

Zdjęcia szczeniaków w linku

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB