Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Idź na filmową fiestę do kina i wróć limuzyną

2013-10-29 11:00:02 (ost. akt: 2013-10-31 08:14:31)

Autor zdjęcia: materiały dystrybutora

Meksykański supertwardziel na dużym, kinowym ekranie, meksykańskie przekąski i konkurs, dzięki któremu spod kina można odjechać z fasonem – limuzyną. Filmową fiestę zaplanowało w czwartek, 31 października kino „Światowid”.

Oglądanie przygód Maczety Corteza, który zostaje zwerbowany przez prezydenta USA, by namierzyć i powstrzymać Luthera Voza - bezwzględnego handlarza bronią na pewno umilą meksykańskie przekąski. A nie zabraknie również konkursu. To propozycja kina „Światowid” na alternatywne spędzenie Zaduszek, dawniej Dziadów czy wigilii Wszystkich Świętych, znanej powszechnie jako Halloween.

Meksykanie płaczą w obliczu śmierci, ale również żartują i śmieją się z niej. Obracają ją w zabawę i malują na kolorowo. Ośmieszają ją przysłowiami i wierszami poświęconymi żyjącym kolegom, przyjaciołom, rodzinie i osobom publicznym, nie ograniczając się tylko do płaczu i bólu. Z meksykańskimi obrzędami, które trwają trzy dni od 31 października do 2 listopada wiążą się również ofiary, którymi jest jedzenie. Meksykanie przygotowują dla zmarłych różne potrawy, a że duchy pożywiają się jedynie zapachem to później członkowie lokalnej społeczności i rodziny wymieniają się jedzeniem.

Na filmowej fieście w kinie „Światowid” będzie można obejrzeć film zuchwały i groteskowy. Sam reżyser mówi o nim: „Maczeta” jest kwintesencją zabawy i przygody. Ma pomysłową, rozbudowaną akcję, która zaskakuje nieprzewidywalnymi zwrotami i toczy się niezwykle szybko, przesuwając znane granice. Zaczyna się tam, gdzie inne filmy się kończą i prze do przodu. „Maczeta zabija” to druga część przygód Maczety, bohatera przeboju Roberta Rodrigueza, reżysera „Sin City” i „Desperado”.

Wśród śmiałków, którzy pojawią się na Filmowej fieście, kino „Światowid” wylosuje powrót z imprezy do domu limuzyną. Uwaga! W limuzynie zmieści się sześć osób. Dodatkowo do wygrania będzie zaproszenie dla dwóch osób na meksykańską kolację.

31 października (czwartek), godz. 20.00
Cena biletu: 10 złotych

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB