Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Tydzień Przedsiębiorcy w oddziale ZUS w Elblągu

2013-11-13 10:17:30 (ost. akt: 2013-11-13 09:26:30)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Od 18 do 22 listopada w elbląskim oddziale ZUS, przy ul. Teatralnej 4, w godzinach od 8 do 18 będzie prowadzona akcja pod nazwą "Tydzień Przedsiębiorcy".

— W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy będzie można dowiedzieć się jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w oddziale ZUS, a więc jak korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS: e-płatnika PUE czy zusomatów. Są to urządzenia, które dają możliwość, dzięki interaktywnym „wrzutkom” poświadczonego złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy — informuje Agnieszka Cybulska z elbląskiego oddziału ZUS.

W ciągu tygodnia każdy przedsiębiorca uzyska m.in. informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS. Prowadzący działalność gospodarczą dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności.
— Nie zabraknie informacji o abolicji składkowej: kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności. Warto będzie też porozmawiać o tym, jak nie dać nabrać się na „usługi” nieuczciwych pośredników, oferujących outsourcing pracowników.
Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić — dodaje Agnieszka Cybulska.


Organizatorzy zapraszają na seminaria, które odbywać się będą dwa razy dziennie o godz. 9.30 i 15.30.Zapisy na seminaria przyjmowane są pod nr telefonu 55 641 36 73

Harmonogram seminariów:
18 listopada „Innowacyjne rozwiązania z zakresu usług elektronicznych zapewniające lepszą komunikację klientów z Zakładem (e-ZUS)”
- godz.11.00-15.00 - dyżur ekspertów z Urzędu Miejskiego,

19 listopada „Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności”
- godz.11.00-15.00 - dyżur ekspertów z Urzędu Skarbowego,

20 listopada „Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione, aby wniosek mógł zostać rozpatrzony przez Zakład”
- godz.11.00-15.00- dyżur ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy,

21 listopada „Outsourcing pracowników. Problemy jakie może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi „
- godz.11.00-15.00 - dyżur ekspertów z Powiatowego Urzędu Pracy,

22 listopada „Zmiany w przepisach prawa w tym wprowadzenie nowych tytułów do ubezpieczeń dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 5
- godz.11.00-15.00- dyżur ekspertów z Narodowego Funduszu Zdrowia- możliwość rejestracji w ZIP.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB