Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Elbląskie nauczycielki nagrodzone przez prezydenta Komorowskiego

2013-11-13 16:15:44 (ost. akt: 2013-11-13 16:09:52)
Maria Kubacka i Irena Poździech odebrały wyróżnienie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego

Maria Kubacka i Irena Poździech odebrały wyróżnienie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego

Autor zdjęcia: materiały nadesłane

Maria Kubacka i Irena Poździech, nauczycielki historii z Elbląga, odebrały 11 listopada wyróżnienie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego w konkursie organizowanym przez Kancelarię Prezydenta na najciekawiej zorganizowane obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

Pomysłodawczyniami projektu „Gloria Victis 150. rocznica Powstania Styczniowego” były Maria Kubacka i Irena Poździech. Projekt powstał z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jednak to zaangażowanie uczniów i nauczycieli przyczyniło się do sukcesu, jakim stało się wyróżnienie w konkursie. Najbardziej spektakularnymi działaniami w projekcie były: debata oksfordzka prowadzona przez dr Elżbietę Paprocką i sesja popularnonaukowa na temat Powstania Styczniowego przeprowadzone w II LO w Elblągu oraz gra dydaktyczna zorganizowana dla gimnazjalistów przez nauczycieli IV LO w Elblągu (Agnieszkę Borowiecką, Małgorzatę Mularską, Małgorzatę Gabryś i Jolantę Lewandowską) oraz ich uczniów.

Po uroczystościach w Pałacu Prezydenckim wszyscy wyróżnieni wzięli udział w marszu „Razem dla Niepodległej”. Oprócz nauczycieli historii z Elbląga uczestniczyło w nim 15 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego.

Do konkursu mogły przystąpić władze samorządowe, podległe im instytucje, w tym szkoły, stowarzyszenia, grupy rekonstrukcyjne, ale też prywatne osoby - słowem wszyscy, którzy wzięli czynny udział w uczczeniu pamięci o Powstaniu. Wręczając wyróżnienia, prezydent podkreślił szczególną wagę tego typu projektów na tych ziemiach polskich, gdzie nie toczyły się działania powstańcze i trudniej czcić pamięć powstańców.
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB