środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Konkurs Sztuki Baletowej po raz pierwszy

2013-11-13 18:21:40 (ost. akt: 2013-11-13 17:17:45)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Już 23 listopada w Elblągu rozpocznie się pierwszy Konkurs Sztuki Baletowej. Jest to konkurs ogólnopolski, w którym wezmą udział uczniowie szkół tańca, prywatnych szkół baletowych, ośrodków kulturalnych i stowarzyszeń z całej Polski.

Do tej pory swój udział w Konkursie zgłosili reprezentanci miast, takich jak: Łódź, Opole, Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra, Świdnica, Jastrzębie Zdrój, Toruń, Warszawa, Gdańsk, Kołobrzeg. Nasze miasto reprezentować będą solistki i zespoły ze Szkoły Tańca Broadway.

— Dwudniowy Konkurs Sztuki Baletowej odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i rozegrany zostanie w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych — mówi Ewa Kalka ze Szkoły Tańca Broadway. — W sobotę odbędą się eliminacje i finały solistów w kategoriach: taniec klasyczny, taniec współczesny i jazz, natomiast w niedzielę będzie można obejrzeć zmagania zespołów w tych samych kategoriach tanecznych.
W niedzielę wieczorem odbędzie się Gala Konkursu Sztuki Baletowej, podczas której wystąpią finaliści konkursu i wręczone zostaną nagrody.


— Konkurs oceniać będzie profesjonalna Komisja powołana przez Związek Artystów Scen Polskich — dodaje Ewa Kalka.
Organizatorem Konkursu Sztuki Baletowej jest Stowarzyszenie Broadway oraz Szkoła Tańca Broadway w Elblągu. Współorganizatorem jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Konkurs Sztuki Baletowej realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Program Konkursu Sztuki Baletowej oraz informacja o biletach stronie www.konkursbaletowy.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB