Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Zadbaj o zdrowie

2013-11-15 18:24:15 (ost. akt: 2013-11-15 13:46:27)

Autor zdjęcia: materiały promocyjnePanie z Tolkmicka i okolic, które skończyły już 50 lat, a nie przekroczyły jeszcze 69 roku życia i przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii mogą poddać się temu badaniu 28 listopada.

Tego dnia przy Domu Strażaka przy ul. Świętojańskiej, na wszystkie pacjentki, które się wcześniej zarejestrują będzie czekał mammobus. Zapisy prowadzone są pod numerami: 58 666 24 44, 801 080 007 lub poprzez stronę internetową: www.fado.pl.

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Lekarze podkreślają: choroba wykryta we wczesnym etapie jest uleczalna. Badanie pozwala na wykrycie guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnej fazie rozwoju – nawet wtedy, kiedy nie są one jeszcze wyczuwalne przez kobietę lub lekarza.


Kobiety w wieku od 50 do 69 lat mogą się zbadać bezpłatnie. Organizatorzy szczególnie zachęcają panie z rocznika 1944 do udziału w akcji, gdyż dla nich jest to już ostatnia szansa na udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Pozostałe panie mogą wykonać mammografię odpłatnie, za okazaniem skierowania od lekarza. 
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi.
Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. 
Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wyników poprzednich badań, bo mogą one pomóc w postawieniu diagnozy.
gog


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB