Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Widziała to Polska. Start pokonał lidera z Lubina 34:28. FILMY!

2013-11-16 19:06:10 (ost. akt: 2013-11-17 13:56:19)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały dzisiaj Zagłębie Lubin 34:28 (20:16). Sobotnie spotkanie transmitowane było przez Polsat Sport.

Start rozegrał w sobotę dotychczas najlepszy mecz pod ręką Antoniego Pareckiego. Od początku spotkania prowadził, a dotychczasowy lider Zagłębie Lubin nie miał pomysłu na zatrzymanie gospodyń w ataku. Bożena Karkut, trener gości, widząc bezradność swoich zawodniczek już w pierwszych 15 minutach dwukrotnie poprosiła o czas. Jej uwagi nie pomagały.

Elblążanki grały mądrze, skutecznie w ataku i ambitnie w obronie. W drugiej połowie uważnie pilnowały wypracowanej do przerwy przewagi, jeszcze ją nawet powiększając. Praktycznie ustrzegły się tak dla nich dotychczas charakterystycznych przestojów, podczas których potrafią tracić bramki seriami.

Swoją cegiełkę do sukcesu dołożyły bramkarki. Ewa Sielicka w drugiej połowie udanymi interwencjami dodawała otuchy swoim koleżankom, że to, co przed meczem dla wielu wydawało się niemożliwe, jest realne. Start zasłużenie pokonał Zagłębie. Kibice elbląskiego zespołu mogą tylko żałować, że teraz w lidze nastąpi przerwa ze względu na grudniowe mistrzostwa świata. Liga wznowi rozgrywki dopiero na początku nowego roku.