środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Ponad pięć milionów przekroczeń granicy

2013-11-16 20:50:37 (ost. akt: 2013-11-16 14:00:04)

Autor zdjęcia: archiwum Straży Granicznej

Spełniły się przewidywania dotyczące ruchu granicznego w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach. W połowie listopada liczba przekroczeń przekroczyła wartość 5 milionów osób.

— Od momentu wprowadzenie w życie umowy o małym ruchu granicznym, w lipcu 2012 roku, Straż Graniczna notuje wzrost natężenia ruchu osobowego w przejściach granicznych — informuje st. chor. Straży Granicznej Anna Mauch. — Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku liczba osób przekraczających granicę zwiększyła się o ponad 60 procent w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, czyli jeszcze przed wprowadzeniem zasad MRG.

Proporcje dotyczące ilości przekroczeń granicy przez obywateli Polski i cudzoziemców są zbliżone. Od początku roku 2,5 mln Polaków zostało odprawionych w drogowych przejściach granicznych W-MOSG, a Rosjan prawie 2,8 mln.
— W ramach małego ruchu granicznego już prawie 900 tysięcy cudzoziemców, głównie obywateli Rosji, przekroczyło polsko-rosyjską granicę. Obywatele Polski nie są ujmowani w statystyce przekroczeń w ramach MRG z uwagi na fakt, że Polska jest państwem w grupie Schengen — dodaje st. chor. SG Anna Mauch.
sw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB