Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Reprezentanci Olimpii z medalami. Będzie o nich 
coraz głośniej

2013-11-18 18:55:30 (ost. akt: 2013-11-18 17:57:58)


W zawodach wzięli udział zapaśnicy w wieku 16 lat i młodsiW zawodach wzięli udział zapaśnicy w wieku 16 lat i młodsi

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Blisko 80 młodych zapaśników z dziewięciu polskich klubów oraz reprezentanci obwodu kaliningradzkiego wystartowali w turnieju im. Tadeusza Jaworskiego, który w niedzielę odbył się w Elblągu. Reprezentanci elbląskiej Olimpii wywalczyli cztery medale, w tym dwa srebrne i dwa brązowe.Turniej kadetów (rocz. 1997) w zapasach w stylu klasycznym, poświęcony pamięci Tadeusza Jaworskiego, odbyły się już po raz 27. Do rywalizacji w 10 kategoriach wagowych przystąpiło blisko 80 zawodników z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz reprezentanci obwodu kaliningradzkiego.

— To były ciekawe zawody, stojące na wysokim poziomie — podsumowuje Andrzej Korpacki, główny sędzia turnieju, arbiter klasy międzynarodowej. — Wśród uczestników mieliśmy 10 medalistów mistrzostw Polski kadetów, a także wielu zawodników mających na koncie wiele sukcesów.

Występ gospodarzy w tym mocnym gronie można zaliczyć do udanych. Zapaśnicy Olimpii zdobyli w sumie cztery medale, w tym dwa srebrne i dwa brązowe. Na podium stawali Dawid Borzęcki (drugi w kat. 46 kg) i Adrian Turoń (drugi w kat. 85) oraz Marcin Szymański (trzeci w kat. 54 kg) i Dominik Oszczęda (trzeci w kat. 100 kg). Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Artur Afanasjew (Kaliningrad), rywalizujący w kat. 76 kg.


— Cieszy dobra elblążan, o których w niedługim czasie powinno być coraz głośniej. Widać dobrą pracę trenera Grzegorza Jaworskiego — komentuje Andrzej Korpacki.

Klasyfikację klubową wygrał Ajas Gdańsk (34 pkt.), przed Olimpią Elbląg (29) i Kaliningradem (28). Tadeusz Jaworski przez wiele lat związany był z zapasami, najpierw jako zawodnik, a później trener, działacz i sędzia tej dyscypliny. JK

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ZZZZZZZZZZZ KKKKKKKKKKKK SSSSSSSSSSS #1250587 | 83.11.*.* 21 lis 2013 22:37

    WALCZYC OLIMPIA !!!!!!!!!!!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz