Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Gala adwentowego kalendarza

2013-11-19 09:09:32 (ost. akt: 2013-11-19 09:14:59)

Autor zdjęcia: arch.PWSZ

27 listopada o godz. 14.00 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym odbędzie się po raz kolejny uroczysta gala konkursu na kalendarz adwentowy, zorganizowanego przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu we współpracy z Gimnazjum nr 2 w Elblągu.

Stworzony w XIX wieku kalendarz adwentowy stanowi oryginalną pomoc w odliczaniu dni dzielących początek grudnia od Wigilii Bożego Narodzenia – czasu oczekiwanego niecierpliwie nie tylko przez dzieci. Pochodzący z niemieckiej tradycji protestanckiej zwyczaj coraz częściej gości w polskich domach.

Popularne kalendarze adwentowe zawierają 24 okienka kryjące słodkie niespodzianki. O tym, że mogą skłaniać także do refleksji, przyjmując przy tym niesamowite, zachwycające precyzją wykonania i kreatywnością formy, świadczą prace uczniów elbląskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Spośród kilkudziesięciu nadesłanych w tym roku prac zwycięzców konkursu wyłoni jury, złożone ze studentów II i III roku filologii germańskiej oraz honorowego członka – pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej. Kalendarze adwentowe – podobnie jak w roku ubiegłym – trafią na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.
Aleksandra Thiede

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB