Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Napisali do nas: W Łęczu uczą historii śpiewająco

2013-11-19 13:08:59 (ost. akt: 2013-11-19 11:34:29)
Święto Niepodległości w SP w Łęczu

Święto Niepodległości w SP w Łęczu

Autor zdjęcia: arch. SP w Łęczu

W Szkole Podstawowej w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej obchodzono Święto Niepodległości śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne.

Konkurs „Wyśpiewajmy naszą historię”, kolejny już raz okazał się bardzo potrzebną inicjatywą. Poprzez popularyzowanie, promowanie i przypominanie polskich pieśni
i piosenek patriotycznych, kolejne pokolenie młodych Polaków uczy się przywiązania i miłości do ojczystej ziemi. Konkurs jest również okazją do nauki historii, zaprezentowany repertuar był swoistym przekrojem dziejów. Wykonawcy bowiem sięgali po utwory starsze takie jak: „O mój rozmarynie” czy „Rozkwitały pąki białych róż”, jak również te bardziej współczesne : „Biały krzyż” i „Niepodległa niepokorna”.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 74 uczestników . Młodzi artyści zaprezentowali swój talent i umiejętności wokalne w czterech kategoriach : Przedszkolaki ,Soliści klasy I- III, Soliści klasy IV- VI i Zespoły. Gościliśmy maluchy z Przedszkola w Tolkmicku i Suchacza, uczniów ze szkół z Pogrodzia , Tolkmicka, Nowakowa i Suchacza.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Lidia Kęska, porucznik Karol Hinc orkiestra MOSG, Lidia Kęska wykładowca PWSZ w Elblągu, Lidia Osik placówka SG w Elblągu. Jury wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia w każdej kategorii, i tak I miejsca zdobyli : Filip Mazur, Amelia Zalewska, Maciej Gaweł, Alicja Bogdanowicz, Zespół z SP Nowakowo - nagroda główna konkursu ufundowana przez I Damę RP Panią Annę Komorowską.

Gościem specjalnym koncertu finałowego była Orkiestra Straży Granicznej z Gdańska, która zaprezentowała najpiękniejsze piosenki żołnierskie. Więcej informacji i zdjęć na stronie szkoły: www.splecze.superszkolna.pl.
Beata Wojtyna


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB