Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Kradli paliwo rolnikom

2013-11-22 11:36:57 (ost. akt: 2013-11-22 11:41:07)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa ze zbiorników znajdujących się w gospodarstwach rolnych.

31-letni Marcin K., 19-letni Daniel W. oraz 30-letni Sławomir R. i Łukasz B. włamywali się do pozostawionych na parkingach w okolicach budów samochodów ciężarowych. To z ich zbiorników wypompowywali paliwo. Większe ilości oleju napędowego kradli, gdy włamywali się do niewielkich stacji benzynowych w okolicach Pasłęka. Na swoim koncie mają także kradzieże w gospodarstwach rolnych. Stamtąd również zabierali paliwo, a także inne wartościowe przedmioty.

W jednym z gospodarstw w Rakowie koło Pasłęka wymontowali akumulatory z rolniczych maszyn. Szacuje się, że łącznie mężczyźni mogli ukraść ponad 5 tysięcy litrów paliwa. Policjanci pracując nad sprawą dotarli także do 30-letniego Sławomira S., który skupował od sprawców m.in. skradziony olej napędowy. Policjanci zabezpieczyli także samochód dostawczy służący sprawcom podczas dokonywania przestępstw. Teraz wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem . Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Krzysztof Nowacki, KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB