środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Miasto przybiera odświętną szatę

. Dzisiaj rozbłyśnie choinka

2013-12-06 07:12:00 (ost. akt: 2013-12-05 17:37:14)
W środę zamontowano gwiazdy zdobiące elbląską starówkę


W środę zamontowano gwiazdy zdobiące elbląską starówkę


Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Od rozświetlenia przez prezydenta głównej, pięknie udekorowanej choinki na Starym Mieście (przy katedrze) rozpocznie się w Elblągu radosne odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia.— W piątek o godz. 18 zapraszamy na Stare Miasto całe rodziny — zachęca Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego elbląskiego ratusza. — Będzie wspólne śpiewanie kolęd z chórem Pro Musica z Próchnika. Św. Mikołaj przyjedzie do dzieci zabytkowym samochodem. Dla najmłodszych nie zabraknie oczywiście słodkiego poczęstunku.
W dzień św. Mikołaja rozbłysną też choinki na Placu Kazimierza Jagiellończyka, na ul. Hetmańskiej (na wysokości pasażu handlowego) oraz na Placu Dworcowym. Na zakup trzech "żywych" choinek (przy katedrze stoi choinka sztuczna), ich montaż (i potem demontaż), transport i strojenie kasa miejska wyłożyła 40 tys. zł. 
Łącznie na świąteczną dekorację miasta popłynie w tym roku 125 tys. zł. W tej kwocie mieści się 56 tys. zł, wydane na zakup nowych dekoracji, zainstalowanych na ul. Płk. Dąbka. Zastąpiły one mocno już zużyte świetlne ozdoby, wieszane na tamtejszej trakcji tramwajowej przez ostatnie 10 lat.

Może się zdarzyć, że niektóre świetlne kielichy nie rozbłysną już 6 grudnia. Okazało się bowiem, że nie wszystkie dostarczone do miasta nowe lampki działają. Teraz, w ramach reklamacji, są wymieniane.— Ale do świąt na pewno wszystkie nowe świąteczne dekoracje będą już zdobiły tę ulicę — zapewnia Łukasz Mierzejewski. 
Dekoracje zdobiące Aleję Odrodzenia i ul. Hetmańską wciąż jeszcze można zaliczyć do nowych, więc z ich strony żadnych kłopotów raczej nie należy się spodziewać. W stanie stanie technicznym są też gwiazdeczki, zdobiące elbląską starówkę. Trzeba było tylko wymienić kilka odcinków węży świetlnych. O zbliżającym się Bożym Narodzeniu przypominają też dekoracje na ul. 1 Maja i ul. Łączności. Wszystkie świąteczne dekoracje w mieście utrzymane są jednolitej biało-niebieskiej kolorystyce.gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB