Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Kandydaci do nagrody prezydenta

2013-12-06 08:14:13 (ost. akt: 2013-12-06 08:15:40)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Prezydent Elbląga wybierze laureatów swojej dorocznej nagrody spośród 32 zgłoszonych kandydatów. Siedem wniosków zachęca do uhonorowania firm, organizacji i stowarzyszeń, szczególnie zasłużonych dla rozwoju miasta. Pozostali wnioskodawcy wskazują na osoby, które - ich zdaniem - powinny być przez prezydenta nagrodzone za szczególne osiągnięcia w pracy twórczej, zawodowej i społecznej.

Nagrody są przyznawane w ośmiu kategoriach: kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna, działalność gospodarcza, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia oraz opieka społeczna. Służba zdrowia i opieka społeczna po raz pierwszy traktowane są jako oddzielne kategorie. Regulamin przewiduje też wyłonienie laureata w kategorii "inne dziedziny".
— Ale w tym roku nie wpłynął żaden wniosek, który mógłby zostać kategorii "inne" przyporządkowany — informuje Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego elbląskiego ratusza.

Najwięcej, osiem wniosków, wpłynęło w kategorii sport i turystyka, najmniej (po jednym) - dotyczy ochrony zdrowia oraz działalności gospodarczej. Oprócz pamiątkowej statuetki, laureaci otrzymują nagrody pieniężne. W ubiegłym roku wynosiła ona 4 tys. zł (nagroda indywidualna) lub 5 tys. zł (dla instytucji, stowarzyszeń, organizacji).
Prezydent nie podjął jeszcze decyzji, ile nagród przyzna w tym roku. Zespół prasowy nie zdradza też ich wysokości w wymiarze finansowym.


Wiadomo natomiast, że na uroczystość wręczania nagród elblążanie będą zaproszeni do elbląskiego teatru 6 stycznia, na godzinę 18.
Przypominamy, że o przywrócenie ponad 20-letniej tradycji organizowania Koncertów Noworocznych dokładnie w dniu Święta Trzech Króli wystąpiła podczas ostatniej sesji radna Halina Sałata. Jeszcze na sesji padła deklaracja, że tak właśnie się stanie.
W koncercie noworocznym wystąpi Tangata Quintet, Anna Ozner i Olga Szomańska oraz Elbląska Orkiestra Kameralna. Artyści zaprezentują tanga argentyńskie w oryginalnych aranżacjach Astora Piazzolli oraz tanga polskie w aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego.
Grażyna Gosk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB