środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Bezdomny mężczyzna trafił do pogotowia socjalnego

2013-12-06 12:09:26 (ost. akt: 2013-12-06 12:12:43)

Autor zdjęcia: archiwum SM w Elblągu

39-letni, bezdomny mężczyzna został przewieziony przez strażników miejskich do pogotowia socjalnego. Mężczyzna przebywał w okolicy skrzyżowania ul. 12 Lutego i Królewieckiej i nie był w stanie iść o własnych siłach. Był pijany, a pozostawienie go w takim stanie zagrażało jego życiu i zdrowiu.

— Strażnicy miejscy kilkakrotnie w ostatnim czasie podejmowali interwencję wobec 39-letniego bezdomnego mężczyzny — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu. — We wtorek, 3 grudnia, został on przewieziony do noclegowni w pogotowiu socjalnym. Trafił tam ponieważ był nietrzeźwy i leżał na klatce schodowej w budynku przy ul. Hetmańskiej.


Kilka dni wcześniej został zabrany również przez straż miejską do pogotowia socjalnego tym razem z ul. 12 Lutego. Wtedy w rozmowie ze strażnikami sam powiedział, że chce pojechać do noclegowni, bo nie ma dokąd pójść, a obawia się zimna.


— Po podjętych interwencjach strażnicy opisali sytuację mężczyzny w notatce, która trafiła do ośrodka pomocy społecznej w Elblągu. Mężczyźnie ma zostać udzielona pomoc — mówi Karolina Wiercińska.

Osoby bezdomne, nietrzeźwe przewożone są do noclegowni w pogotowiu socjalnym przy ul. Królewieckiej. W ciągu tygodnia elbląska straż miejska przewozi tam około 5 osób. Liczba ta zwiększy się gdy, temperatura zacznie spadać znacznie poniżej zera. Z kolei osoby trzeźwe, trafiają do Domu dla Bezdomnych przy ul. Nowodworskiej, tam znajdują opiekę, nocleg oraz wyżywienie.

— Dla osób bezdomnych bardzo niebezpieczne może być mróz. Szczególnie jeżeli jest to osoba nietrzeźwa i przebywa w warunkach narażających ją na wychłodzenie. Widząc taką osobę nie wahajmy się zatelefonować pod alarmowy numer straży miejskiej: 986 — dodaje Karolina Wiercińska.
sw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Świadek #1263798 | 178.235.*.* 6 gru 2013 19:16

    Ciekawe by było to jakby Pani Karolina wzięła takiego lumpa do swojego domu lub by go wywieźli w Bory Tucholskie. A tak normalnie: pijany - izba : podatnik zapłaci. Pierwsze koty za płoty, życzę powodzenia Pani Rzecznik.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz