Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Konkurs fryzjerski u królowej zimy

2013-12-11 19:22:08 (ost. akt: 2013-12-11 19:32:02)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Suknię miała zrobioną z woreczków foliowych, a jej fryzura przypominała podmuch zimy. Oczy podkreślał makijaż, w którym dominował błękit. Modelka Patrycja Grosz z klasy III Technikum Usług Fryzjerskich wyglądała po prostu bajkowo. Uczesała ją koleżanka z klasy - Katarzyna Jakubczyk.

Konkurs fryzjerski pod tytułem "Bal u królowej zimy" zorganizowano w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Wzięło w nim udział 14 uczniów z tej szkoły kształcących się w zawodzie fryzjera. Fryzjerzy byli jednocześnie stylistami i wizażystami. Musieli uszyć suknię dla swojej modelki, wykonać makijaż, a na samym końcu uczesać ją. Na wykonanie fryzury mieli tylko godzinę.

— Godzina to za dużo, wystarczyło mi 45 minut — mówi Oliwia Lenarczyk, uczennica klasy II Technikum Usług Fryzjerskich, która zajęła I miejsce. — Pomysły czerpałam z głowy, ale przeglądałam też internet. Teraz czekam na konkurs w Gdańsku, który odbędzie się w kwietniu. W ubiegłym roku zajęłam tam drugie miejsce.
Nagrodą za pierwsze miejsce były m.in. wysokiej jakości fryzjerskie nożyczki.
— To już kolejne nożyczki, które wygrałam — mówi Oliwia.

Konkurs fryzjerski został zorganizowany po raz trzeci.
— Osoby, które zajmowały czołowe miejsca w naszych wcześniejszych edycjach mają teraz pracę — mówi Mira Borzdyńska, nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerstwa i stylizacji, organizator konkursu.
Oceniając fryzury, komisja konkursowa brała pod uwagę estetykę i technikę ich wykonania oraz efekt końcowy. Punktowała też makijaż i strój, zwracała uwagę na pomysłowość w tworzeniu kreacji.

Zdaniem Miry Borzdyńskiej, rynek pracy dla fryzjerów w Elblągu jeszcze się nie wyczerpał.
— Jest dużo ogłoszeń informujących, że pracodawcy poszukują stylistów — fryzjerów — mówi Borzdyńska. kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB