Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Remont 503.Drogowa udręka jeszcze przez pół roku

2013-12-15 08:01:00 (ost. akt: 2013-12-17 06:56:34)
Spotkanie z mieszkańcami Tolkmicka dotyczące remontu 503 odbyło się w minioną środę

Spotkanie z mieszkańcami Tolkmicka dotyczące remontu 503 odbyło się w minioną środę

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dodatkowe pół roku dostała hiszpańska firma na dokończenie przebudowy drogi nr 503: od Elbląga przez Tolkmicko do Pogrodzia. Gospodarz drogi obiecuje mieszkańcom zadośćuczynienie za 1,5-roczną udrękę rozkopów i objazdów: odśnieżanie tej trasy na medal. W następnym sezonie turystycznym ten nadzalewowy szlak ma już służyć mieszkańcom i ich gościom.

Przypominamy, że mieszkańcy sąsiadujący z remontowaną "pięćsettrójką", odnowioną trasą mieli zacząć jeździć już z końcem czerwca tego roku. Tak się jednak nie stało. Od połowy roku zaczął obowiązywać kolejny termin zakończenia robót: 4 grudnia. Teraz mieszkańcy usłyszeli, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość i wytrzymać jeszcze pół roku.

— 31 maja definitywnie upływa termin zakończenia inwestycji — zakomunikował Władysław Łukaszuk, zastępca dyrektora ZDW. — Jeżeli nie będzie dotrzymany, rozstaniemy się z wykonawcą.

Władysław Łukaszuk nie ukrywał, że taki ostateczny wariant był już rozpatrywany.
— Gdybyśmy teraz pożegnali się z wykonawcą, "pięćsettrójka" byłaby, owszem, gotowa z końcem maja, ale nie przyszłego, a 2015 r. — uważa Władysław Łukaszuk.

Dyrektor podkreślił przy tym, że kolejna zmiana terminu nie do końca wynika z winy wykonawcy. Prace dezorganizują niespodzianki takie, jak np. obecność kabli, czy sieci wodnej tam, gdzie - według map - nie powinno jej być. Zamieszanie wprowadzili też obrońcy przyrody, którzy w trosce o korzenie 700-letniego dębu Bażyńskiego w Kadynach wymusili przeprojektowanie biegnącego w jego pobliżu odcinka trasy.

Tej pewności nie podzielają mieszkańcy, którzy dopominali się wręcz od inwestora zapewnień, że z końcem maja cała droga będzie gotowa.
— Ja takiej gwarancji dać nie mogę — odpowiadał Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. — W końcu wykonawca obiecywał, że zdąży z robotami do 4 grudnia i słowa nie dotrzymał. Teraz wie, że jeżeli nie zdąży do końca maja, umowa z nim będzie musiała być zerwana...

Ryszard Zagalski, przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu, nie ukrywał, że nie wierzy w dotrzymanie kolejnego terminu zakończenia robót. Tak jak większość mieszkańców uczestniczących w spotkaniu.
— Z powodu przedłużającego się remontu mieszkańcy wycierpieli się, jak mało kto... — podkreślił przewodniczący. — Oczywiście, życzę sobie i im, żeby majowy termin był dotrzymany. Ale na tych terenach nie można liczyć na łaskawość zimy. Śnieg zawsze leży tu długo. Wykonawca, który liczy na to, że zima odpuści już w marcu, może się mocno rozczarować.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kierowca 2 #1272811 | 83.11.*.* 16 gru 2013 22:36

  Do Zarządu Dróg Wojewódzkich piszemy o nowe samochody na te drogi,bo i autobusy mają już dość.Tak są rozbite,że właściciel na części nie zarobi!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KIEROWCA #1272809 | 83.11.*.* 16 gru 2013 22:34

  Kto na to wszystko pozwala,co na to Wojewoda ?? Ile jeszcze można odraczać takiej firmie terminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy pan Wróblewski,który podpisał ten przetarg,może tą ekipe odwołać.To śmiech na sali. Żadna polska firma,nie miała by tak odraczanych terminów wykonania tej drogi.No i będziemy pisać o zwrot kosztów podróży dokokoła świata.Nadrabiają wszyscy dojeżdżający samochodami po 30 km.dziennie.Idzie zima,czy ktoś jeszcze na tym panuje.Czy tylko ubrać miasta w choinki,a wsie niech się męczą.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. observer #1271537 | 109.241.*.* 15 gru 2013 13:25

  Pół roku tej firmie nie wystarczy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz