Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Zapomniano nawet o tym, że trzeba ją karmić

2013-12-16 15:01:43 (ost. akt: 2013-12-16 12:16:02)
Diana ma około 2 lata

Diana ma około 2 lata

Autor zdjęcia: arch. OTOZ Animals

Diana przebywa w schronisku od 28 listopada. Trafiła tutaj, gdy poinformowano nas, że potrzebuje pomocy: ma właściciela, ale ten o nią nie dba.

Gdy inspektorzy OTOZ Animals dotarli na posesję, na której mieszkała suczka, okazało się, że zgłoszenie było w pełni zasadne. Diana była przypięta łańcuchem do nędznej budy, nie miała wody ani jedzenia i była przeraźliwie chuda.

Na pytanie, dlaczego pies jest w tak złym stanie, podczas gdy trzy inne psy są trzymane w domu i są w dobrej kondycji, właściciel nie potrafił udzielić sensownej odpowiedzi. Z tego, co mówił, wywnioskowaliśmy, że odkąd w domu pojawiły się inne psy, o Dianie zwyczajnie zapomniano. Zapomniano nawet o tym, że trzeba ją karmić.

Diana jest bardzo przyjazną suczką, zapatrzoną w człowieka. Jest średniej wielkości. Powinna ważyć około 22 kilogramów, podczas gdy w dniu, w którym znalazła się w schronisku, ważyła jedynie 8 kg. Ma dopiero 2 lata. Liczymy na to, że prędko znajdzie się człowiek, który da jej nowy dom i pozwoli zapomnieć o tym, jak strasznie ją zaniedbano.
Informacje o adopcji: 55 234 16 46 i na stronie schronisko.elblag.pl
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB