środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Rozdaliśmy Tysiąc Gwiazdkowych Prezentów

2013-12-25 08:01:00 (ost. akt: 2013-12-29 08:56:13)
Dla nas największą nagrodą dla nas był uśmiech dzieci

Dla nas największą nagrodą dla nas był uśmiech dzieci

Autor zdjęcia: arch. DEZ myślą o tych, którzy nie mogły liczyć na wymarzone prezenty "Dziennik Elbląski" od kilkunastu już lat organizuje świąteczną akcję pod hasłem Tysiąc Gwiazdkowych Prezentów.

Aby dzieciaki mogły poczuć magię świąt odwiedziliśmy je ze słodkimi upominkami.


 Kiedy w sobotę rano odwiedziliśmy panią Anię z ul. Fromborskiej, rodzina właśnie budziła się ze snu. Tu redakcyjny Mikołaj miał słodkie paczki dla Stasia (1 rok i 8 miesięcy), Pawła (6 lat) oraz Klaudii (8 lat).


— Nie spodziewaliśmy się tej wizyty, chociaż domyślam się, kto mógł nas zgłosić. To pewnie moja siostra — mówi pani Ania. 


Równie zaskoczona była rodzina pana Mariusza z ul. Królewieckiej. Tu przywitał nas pies Czarek, a paczki odebrało aż pięcioro dzieci: Marcel (7 lat), Michał (8), Maciej (13), Marta (13), Mateusz (15).


— Ten weekend przeznaczymy na przygotowania do świąt. Wcześniej nie było zbyt wiele czasu, bo wiadomo - praca, praca — mówi pan Mariusz. 


W tym roku sponsorem świątecznych paczek jest firma Provident. Słodkie upominki powędrowały do 20 maluchów z Elbląga i Braniewa, które wspiera Fundacja "Przyszłość dla Dzieci", założona przez wydawcę "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego". Kolejne paczki trafiły do dzieci z tego samego terenu, a które w tym roku nie mogły liczyć na wymarzone prezenty pod choinkę. 


Paczki sponsorował również Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wspólnie z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozdaliśmy gwiazdkowe upominki maluchom z terenów powiatów elbląskiego i braniewskiego.
Na jakiej podstawie zostały wybrane dzieci? Przez tydzień drukowaliśmy specjalne kupony, dzięki którym to nasi Czytelnicy wskazywali rodziny, które odwiedziliśmy ze słodkimi upominkami. W ten sposób każdy mógł zostać św. Mikołajem. Odwiedziliśmy dzieci nie tylko w Elblągu i Braniewie, także m.in. w Jegłowniku, Rychlikach, Gronowie Górnym, Tolkmicku, Pasłęku i Nowym Dworze Elbląskim.

AKT, mp

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB