środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Tak przywitaliśmy Nowy Rok na Bulwarze Zygmunta Augusta

2014-01-01 12:33:29 (ost. akt: 2014-01-01 14:21:01)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W tym roku mieszkańcy Elbląga w sylwestrową noc spotkali się na Bulwarze Zygmunta Augusta, tam bowiem odbywało się organizowane przez miasto huczne przywitanie Nowego Roku. Tam ten odbył się pokaz fajerwerków.

Gwiazdą wieczoru podczas miejskiego sylwestra na Bulwarze Zygmunta Augusta był zespół Roan. Życzenia mieszkańcom złożył prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
- Dużo szczęścia, zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń. Mam nadzieję, że 2014 rok będzie znacznie lepszy niż ten który się kończy. Szampańskiej zabawy i szczęśliwego nowego roku - powiedział.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwali policjanci, strażnicy miejscy, żandarmeria wojskowa, straż graniczna, a także strażacy i ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.
- Podczas Sylwestra oraz w pierwszych godzinach Nowego Roku elbląscy policjanci interweniowali 72 razy, z czego 62 interwencje miały miejsce po północy - informuje asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Część z nich dotyczyła m.in. domowych awantur.

Do pogotowia socjalnego trafiło 15 nietrzeźwych osób, w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia zostało zatrzymanych 9 mężczyzn.
- Poważnych zdarzeń kryminalnych nie odnotowano. Nie było także wypadków drogowych ani tych związanych z fajerwerkami - dodaje asp. Nowacki.

Pół godziny przed północą na ul. Giermków policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego mercedesa, którym kierował 23-letni mieszkaniec Kaliningradu. Od mężczyzny policjanci od razu wyczuli silny zapach alkoholu. Potwierdziło to również badanie alkotestem, które wykazało 2,5 promila. Mężczyzna resztę sylwestrowej nocy spędził w policyjnym areszcie. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kiero #1283896 | 87.205.*.* 2 sty 2014 10:07

    proszę dodać do artykułu że strażnicy straży miejskiej siedzieli z tyłkami w autach i wogóle nie wychodzili.!!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz