Wtorek, 17 września 2019. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Pociąg codziennie się spóźnia."Mogą nas zwolnić z pracy"

2014-01-07 10:48:25 (ost. akt: 2014-01-08 08:50:22)
Nowy rozkład nijak ma się do rzeczywistości — mówi nasza Czytelniczka

Nowy rozkład nijak ma się do rzeczywistości — mówi nasza Czytelniczka

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

— Od blisko trzech tygodni poranny pociąg, jedyny którym możemy dojechać do pracy, codziennie odjeżdża opóźniony o 15 - 20 minut. Niby różnica niewielka, ale wiele osób spóźnia się przez to do pracy. Część z nich obawia się, że jeśli to potrwa dłużej po prostu zostaną zwolnieni — mówi pani Małgorzata ze Starego Pola.

15 grudnia zmienił się rozkład jazdy PKP. W wielu przypadkach godziny odjazdów i przyjazdów przesunięto tylko o kilka minut. Tak też stało się w przypadku kursu ze Starego Pola do Elbląga.

— Według nowego rozkładu miał on odjeżdżać o 6.08, czyli tylko kilka minut później niż dotychczas. Taka zmiana była dla nas jeszcze do przyjęcia. Mówię dla nas, bo tym pociągiem do pracy w Elblągu dojeżdża codziennie kilkadziesiąt osób. Tylko w samym Starym Polu wsiada nas blisko trzydziestka — mówi pani Małgorzata ze Starego Pola.

Rozkład sobie, a pociąg sobie

Gdy pierwszego dnia po wprowadzeniu nowego rozkładu pociąg odjechał ze Starego Pola z blisko 20-minutowym opóźnieniem, pasażerowie przyjęli to spokojnie. Na kolei nie takie rzeczy się zdarzają. Jednak ich zdenerwowanie zaczęło narastać, gdy sytuacja zaczęła się powtarzać codziennie.

— Okazało się, że nowy rozkład nijak ma się do rzeczywistości — dodaje nasza Czytelniczka. — Ja mam szczęście, bo pracuję blisko dworca i w ostatniej chwili pomimo opóźnień pociągu jestem w stanie dotrzeć do pracy na czas. Co jednak mają powiedzieć osoby, które muszą do pracy dojechać jeszcze komunikacją miejską. Codziennie się spóźniają i boją się teraz zwolnień.

Gdy kilkoro niezadowolonych pasażerów poprosiło o wyjaśnienie sytuacji konduktora usłyszeli, że to efekt trwających w innym modernizacji linii kolejowej i zamiast się denerwować, powinni się uzbroić w cierpliwość, bo takie spóźnienia czekają ich do marca.

— Trzeba zobaczyć miny kobiet, które co rano stresują się, że kolejny raz spóźnią się do pracy i zastanawiają, czy tym razem szef ich nie zwolni. Być może wtedy ktoś odpowiedzialny za te fikcyjne zmiany w rozkładzie, pomyślałby o pasażerach. Jak na razie kolej o pasażerów w ogóle się nie troszczy, a szkoda, bo to przecież i od nas zależy jej los — dodaje pani Małgorzata.

Przyczyną opóźnień jest "nieplanowana" awaria
Również spróbowaliśmy dowiedzieć się czy spóźniający się pociąg w tym przypadku ma być normą?
— Pociąg regionalny nr 50600/1 relacji Tczew - Elbląg zgodnie z zarządzonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe tymczasowym rozkładzie jazdy powinien odjeżdżać ze stacji Stare Pole o godz. 6.08. Z informacji uzyskanych od PKP Polskie Linie Kolejowe przyczyną odchyleń w realizacji zarządzonego tymczasowego rozkładu jazdy jest awaryjne zamknięcie toru nr 1 szlaku Szymankowo - Tczew. Przewidywany czas zakończenia nieplanowanych wcześniej napraw to 28 luty — informuje Zbigniew Labuda z pomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Po bardziej szczegółowe informacje Przewozy Regionalne odesłały nas do PKP PLK, które jest zarządcą infrastruktury i które zajmuje się konstrukcją rozkładu jazdy. Odpowiedzi jeszcze nie uzyskaliśmy, więc do tematu powrócimy.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bj #1289352 | 176.97.*.* 8 sty 2014 14:12

  Po co ten pociąg jeździ skoro i tak się zpóźnia

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ()()() #1289002 | 88.156.*.* 7 sty 2014 23:20

  krótkomówiąc pociąg jest w takim przypadku nieprzydatny, a jak nie przydatny to go zlikwidować

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. glob #1288760 | 88.156.*.* 7 sty 2014 18:35

  Najlepiej to zamknąć cały ten burdel zwanym PKP a towarzystwo wzajemnej adoracji wypieprzyć na zbity pysk to chociaż nie będą bogacili się na naszych podatkach bo pożytku z nich nie ma żadnego tylko same straty

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pasazer #1288726 | 83.25.*.* 7 sty 2014 17:57

  PKP ma nas głęboko w poniedziałek z Tczewa do Elbląga odwołali pociągi po 20 jak oświadczyli pracownicy wzięli urlopy nie ma kto prowadzić pociągu przecież to skandal może media tym się zainteresują

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ra #1288638 | 79.188.*.* 7 sty 2014 16:38

   Po co kolejarzom pasażerowie, żeby był kłopot, przecież lepiej żyć z dotacji samorządowej. Podejście PKP jest takie , nie chcesz to nie jedź.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)