Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Meble Wójcik wygrały turniej o puchar prezydenta Elbląga

2014-01-12 17:15:55 (ost. akt: 2014-01-13 14:23:33)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik wygrali dwudniowy turniej o puchar prezydenta Elbląga. Za najlepszego zawodnika turnieju został uznany Damian Spychalski z elbląskiej drużyny. Warmia Traveland Olsztyn zajęła ostatnie, czwarte miejsce.

W tegorocznym turnieju piłkarzy ręcznych o puchar prezydenta Elbląga udział wzięły zespoły z I ligi: Kar-Do Spójnia Gdynia, Polski Cukier Pomezania Malbork, Warmia Traveland Olsztyn oraz Meble Wójcik Elbląg. W trakcie dwóch dni rozegrano sześć meczów (każdy z każdym) w pełnym wymiarze czasowym.

Już pierwszego dnia szansę na wygranie turnieju straciła Warmia Traveland Olsztyn, przegrywając z Pomezanią 24:38 (12:18) i Kar-Do Spójnią 24:33 (13:16). Lepiej spisali się gospodarze, którzy w swoim pierwszym meczu okazali się lepsi od Kar-Do Spójni wygrywając 29:19 (12:9). Gdynianie tylko przez pierwsze 10 minut prowadzili wyrównaną walkę, nawet prowadzili 4:3. Kiedy za chwilę do wyrównania doprowadził Mikołaj Kupiec, elblążanie poszli za ciosem i po kolejnych 10 minutach wygrywali 9:6. "Meblarze" jeszcze lepiej, przede wszystkim skuteczniej, zagrali w drugiej połowie, dzięki czemu odnieśli wysokie zwycięstwo.

Na rozpoczęcie drugiego dnia turnieju zmierzyły się drużyny z Warmii i Mazur. Z tej konfrontacji, ponownie w tym sezonie, zwycięsko wyszli gospodarze pokonując Warmię 31:27 (19:11). Piłkarze ręczni z Elbląga prowadzili w 28. min już dziesięcioma bramkami (19:9), jednak po przerwie zagrali znacznie słabiej, stąd też ich zwycięstwo nie było tak okazałe.

— Po zakończeniu pierwszej rundy w I lidze, brakowało nam sali do treningu. Ćwiczyliśmy na siłowni i w terenie, a przed turniejem mieliśmy tylko dwa treningi w hali — tłumaczył trener Warmii Karol Adamowicz.

W ostatnim meczu turnieju zmierzyły się niepokonane drużyny Mebli Wójcik oraz Pomezanii i to ten pojedynek miał rozstrzygnąć, kto odbierze puchar ufundowany przez prezydenta Elbląga. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando zespołu z Malborka, który po 30 minutach prowadził 16:11. "Meblarze" po przerwie wzięli się za odrabianie strat. W 54. min po raz trzeci w tym spotkaniu był remis 21:21, a po dwóch trafieniach Damiana Spychalskiego było 23:21 dla elblążan, którzy tę dwubramkową przewagę utrzymali do końcowej syreny.

— Wygraliśmy turniej zasłużenie. Forma powinna jeszcze rosnąć z dnia na dzień, dlatego jestem optymistą przed rozpoczęciem drugiej części sezonu — podsumował trener zespołu z Elbląga Grzegorz Czapla.

Tytuł króla strzelców zdobył Marek Boneczko z Pomezanii, autor 20 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Spychalski.
I-ligowcy drugą część sezonu rozpoczynają w najbliższy weekend. Meble Wójcik zagrają z Astromalem w Lesznie, a Warmia podejmuje SMS Gdańsk.

Warmia grała w składzie: M. Koledziński, Gawryś — Królik 14 bramek w całym turnieju, Kryszeń 13, Kempiński 4, Hegier 7, Wojciechowski 8, Droździk 8, Nogal 1, Kopyciński 11, Sikorski 3, Idzikowski, Deptuła 5, Bonk, S. Koledziński, Rogień, Wierzbicki 2.
Meble Wójcik grały w składzie: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk — Bąkowski 2, Nowakowski 6, Dukszto 4, Malczewski 4, Spychalski 19, Mazur, Ośko 9, Kostrzewa 6, Malandy 10, Kupiec 11, Olszewski 8, Malewski 16.
Pozostałe wyniki turnieju: Pomezania — Kar-Do Spójnia 33:26 (18:13).
Ostateczna kolejność: 1. Meble Wójcik 6 pkt.; 2. Pomezania Malbork 4 pkt.; 3. Kar-Do Spójnia 2 pkt.; 4. Warmia Traveland 0 pkt.