Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Policja ustala przyczynę pożaru w szkole muzycznej. Odwołane lekcje

2014-01-19 10:59:49 (ost. akt: 2014-01-19 13:09:51)
W wyniku pożaru poważnie ucierpiała sala koncertowa

W wyniku pożaru poważnie ucierpiała sala koncertowa

Autor zdjęcia: kpt. Przemysław Siagło, Komenda Miejska PSP w Elblągu

Elbląska policja ustala przyczynę pożaru, jaki w sobotę wybuchł w szkole muzycznej przy ul. Traugutta. — Niewykluczone, że przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego policji w Elblągu. Dyrekcja szkoły poinformowała o odwołaniu lekcji w najbliższym tygodniu.

Pożar w szkole muzycznej wybuchł w sobotę około godz. 12.
— Wstępne dane wskazują, że ogień pojawił się w pomieszczeniu konserwatora i przeniósł się na salę koncertową — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Strażacy szybko ugasili ogień w pomieszczeniu konserwatora. Z budynku nadal wydobywały się kłęby dymu, widoczne nawet spoza miasta. Dlatego strażacy szukali kolejnego źródła ognia. Na miejscu pracowało ponad 40 strażaków. Akcja zakończyła się po godz. 18.

Przyczynę pożaru będą ustalali policjanci.
— Niewykluczone, że przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń — informuje Jakub Sawicki. — W tej sprawie z pewnością zostaną przesłuchani pracownicy placówki i zostanie także powołany biegły z zakresu pożarnictwa, który ustali przyczynę pożaru.

W wyniku pożaru poważnie ucierpiała sala koncertowa, w której w poniedziałek miał się odbyć koncert w wykonaniu uczniów.

W budynku trwały prace związane z jego remontem i rozbudową. Mają się one zakonczyć w sierpniu 2014 r. Większość pieniędzy, bo 9,3 mln zł, na metamorfozę placówka dostała z kasy Unii Europejskiej. Ministerstwo Kultury dołoży 1,7 mln zł. Prace rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku.
AKT

Czytaj także: Pożar w szkole muzycznej. Kłęby dymu nad budynkiemKomunikaty Dyrekcji Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
W związku z pożarem w szkole wszystkie zajęcia lekcyjne w OSM I i I stopnia oraz PSM I i II stopnia w dniach 20 – 25 stycznia zostają zawieszone. W tymczasie nie będzie możliwości korzystania z sal ćwiczeniowych. Nie będą też przygotowywane obiady w stołówce szkolnej.
Ferie zimowe w terminie 27.01-9.02.2014 r. trwają zgodnie z planem.
Dnia 20 stycznia (poniedziałek) klasy 6 OSM I stopnia oraz klasy I – VI OSM II stopnia zbierają się przed szkołą o godzinie 10.00 i zgodnie z planem wychodzą do kina.
Planowany na 20 stycznia (poniedziałek) koncert dla szkół w bibliotece elbląskiej odbędzie się. Zbiórka wykonawców o godzinie 9.30 przed szkołą.
Planowane na 20, 21 stycznia koncerty w Sali ZPSM nie odbędą się.
Posiedzenia Rady Pedagogicznej odbędą się zgodnie z planem tj. 20 stycznia (poniedziałek) o godz. 14.00 i 23 stycznia (czwartek) o godz. 14.00 w stołówce szkolnej.
Planowane na 23 stycznia zebrania semestralne z rodzicami zostają przełożone na miesiąc luty.
Dyplomowe egzaminy techniczne klasy VI OSM II stopnia w dniach 22-23 stycznia odbędą się zgodnie z planem w sali nr 37.
W okresie 20-24 stycznia szkoła zabezpiecza zajęcia dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. d.bieluch #1300715 | 81.190.*.* 19 sty 2014 14:14

    do ustalania przyczyny pozaru to sa stazacy niedouczony redaktorku, nastepnie pod warunkiem , ze bylo podpalenie , sprawcy szuka policja, ogarnij sie redaktoruku od 7 bolesci

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz