Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Elbląg konsultuje - debata otwarta

2014-01-21 08:23:15 (ost. akt: 2014-01-21 08:26:42)

Autor zdjęcia: arch.ESWIP

Za przeprowadzanie konsultacji społecznych z elblążanami odpowiedzialny jest samorząd. Ale do tanga trzeba dwojga - jaka jest w tym rola mieszkańców i tworzonych przez nich organizacji?

Samorząd opiera się na tzw. Kodeksie Konsultacji, gdzie zawartych jest 7 zasad konsultacji: dobra wiara, powszechność przejrzystość, responsywność (informacja zwrotna), koordynacja, odpowiedzialność, poszanowanie interesu ogólnego. Tyle samorząd, a mieszkańcy? Na jakich zasadach, jakich wartościach powinni opierać swoje uczestnictwo w konsultacjach?

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas kolejnej otwartej debaty organizowanej w ramach projektu „Elbląg konsultuje”. Mało tego - spróbujemy wypracować swoisty kodeks udziału mieszkańców w konsultacjach społecznych.
O swoje refleksje dotyczące tematu debaty poprosiliśmy kilka osób: radnych i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Ich refleksje znajdują się na stronie: elblagkonsultuje

Do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy:
Teresę Bocheńską z Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Marka Pruszaka – wiceprezydenta Elbląga (do potwierdzenia), Ryszarda Klima, Henryka Gawrońskiego, Marka Burchardta – radnych Rady Miejskiej w Elblągu oraz Arkadiusza Jachimowicza, przewodniczącego Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
Debatę poprowadzi Maciej Bielawski. Debata rozpocznie się 23. stycznia (czwartek) o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim w sali na IV piętrze.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych licząc na ciekawą dyskusję
Stowarzyszenie ESWIP

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB