Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

"Nikt się nie oszczędzał". Olimpia Elbląg wygrała ze Startem Działdowo 2:0

2014-02-15 20:02:54 (ost. akt: 2014-02-16 14:35:01)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dziewiąty mecz kontrolny rozegrali w sobotę piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg. Drużyna Adama Borosa pokonała w Elblągu Start Działdowo 2:0 po golach Tomasza Sedlewskiego i Denisa Bursaka.

Olimpia wystąpiła z pozyskanymi w przerwie zimowej: Hieronimem Zochem, Radosławem Stępniem (obaj Concordia Elbląg), Tomaszem Samborem (Barkas Tolkmicko), Tomaszem Sedlewskim (Motor Lublin) i Patrykiem Oleksą (Miedź Legnica). Wciąż testowani są: Denis Bursak (Ukraina) oraz Nikita Mietlicki (Białoruś).

— Mecz stał na całkiem dobrym poziomie. Dużo było walki, nikt się nie oszczędzał — podsumował trener elblążan Adam Boros.
Zadowolony, mimo wyniku, z tej gry kontrolnej był również szkoleniowiec działdowian. — Rozegraliśmy dopiero drugi w tym roku sparing. Widzę, że moi zawodnicy odczuwają głód piłki. Na tle elblążan zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze, tocząc wyrównany pojedynek — ocenił Waldemar Pyracki.

W pierwszej połowie każda drużyna stworzyła sobie po dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale gol padł tylko jeden. Po prostopadłym podaniu Kamila Kopyckiego, Sedlewski z pola karnego umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie elblążanie drugiego gola zdobyli w 71. min. W polu karnym Bursak ograł dwóch zawodników Startu i strzelił po długim rogu, ustalając wynik tego meczu. Wcześniej doskonałych sytuacji spośród piłkarzy Olimpii nie wykorzystali Kopycki i Anton Kołosow. Ten drugi strzelił z 7 metrów, ale bramkarz gości jakimś cudem w tej sytuacji zdołał obronić.

Olimpia Elbląg - Start Działdowo 2:0 (1:0)
1:0 — Sedlewski (45), 2:0 — Bursak (71)
Olimpia: Imianowski (46 Zoch) — Oleksa, Ichim, Lewandowski, Sambor, Mietlicki, Ressel, Stępień, Sedlewski, Piotrowski, Bursak. Na zmiany: Molga, Kołosow, Kopycki, Wojtkiewicz, Zieliński, Skierkowski, Kowalczyk
Start: Dąbrowski — Osika, Łochnicki, Chrzanowski, Dębkowski, Szypulski, Chądzyński, Wyżlic, Sierzputowski, Bruździński, Melchinkiewicz. Grali jeszcze: Mikulak, Kwaśniewski, Damięcki, Kędzierski, Zasadzki, Oleszko, Wiechecki