Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Odjeżdżają jeden po drugim lub mają sześć godzin przerwy

2014-03-04 09:00:00 (ost. akt: 2014-03-04 08:43:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel


Od czwartku będzie obowiązywał nowy rozkład zmiany jazdy pociągów. W przypadku niektórych kursów z Elbląga do Olsztyna luki w ciągu dnia sięgają do 6 godzin. Są jednak dwa pociągi, które w okolicach godz. 15 odjeżdżają jeden po drugim, w odstępie kilkudziesięciu minut. Jaki w tym sens? — pyta nasz Czytelnik.Najwięcej zamian będzie dotyczyło kursów do i z Warszawy. Jednak przesunięć w przyjazdach i odjazdach pociągów mogą spodziewać się również pasażerowie podróżujący w kierunku Olsztyna.


— Zmiany związane są z przesunięciem robót na kolejne kilometry, co sprawi, że pociągi będą się inaczej krzyżowały — mówi Stanisław Wojciechowski, dyrektor marketingu Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Olsztynie. — W naszym regionie możemy spodziewać się jedynie kosmetycznych zmian.

Warto jednak zapoznać się z nimi zanim wyruszymy w podróż. Chociaż na wprowadzenie większych udogodnień w kursowaniu pociągu, przynajmniej do zakończenia modernizacji linii kolejowych, raczej nie ma co liczyć. Jak wskazuje doświadczenie elblążan, te czasami prowadzą do absurdalnych rozwiązań. 


— W przypadku niektórych kursów z Elbląga do Olsztyna luki w ciągu dnia sięgają do 6 godzin. Są jednak dwa pociągi, które w okolicach godz. 15 odjeżdżają jeden po drugim, w odstępie kilkudziesięciu minut. Jaki w tym sens? — pyta nasz Czytelnik.


Pierwszy ze wspomnianych pociągów rusza z Elbląga w kierunku Olsztyna o godz. 15.04, a drugi o 15.39. O przyczynę takiego stanu rzeczy zapytaliśmy przedstawiciela Przewozów Regionalnych. 


— Dokładnie wiem, o które połączenia chodzi i rozumiem niezadowolenie pasażerów — przyznaje Wojciechowski. — Rzeczywiście ta przerwa między odjazdem jednego a drugiego składu jest zbyt mała. To jest wynik krzyżowania się niektórych kursów Intercity. Niestety, w tym przypadku, podczas tworzenia nowego rozkładu, jesteśmy ostatni w kolejce. Stąd taka sytuacja. Jednak z każdym kolejnym rozkładem jazdy będziemy starali się tą przerwę powiększać. 


Następne zmiany w rozkładzie jazdy przewidziane są już na 27 kwietnia.
Czytaj również: Pociąg codziennie się spóźnia. Mogą nas zwolnić z pracy
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB