środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Wspólne puszczanie "Latawców Nadziei" na Mierzei Wiślanej

2014-03-04 18:19:49 (ost. akt: 2014-03-04 18:04:26)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W niedzielę (9 marca) o godz. 13.00 w Mikoszewie rozpocznie się imprezę plenerowa "Latawce Nadziei". Zachęcamy do wspólnego puszczania latawców, w które będzie można także zaopatrzyć się na miejscu. Pokazy ogromnych latawców i powerkitów będą zapowiedzią XIV Międzynarodowego Festiwalu Latawców, który odbędzie się w Mikoszewie na początku lipca.

Latawce Nadziei to akcja zainicjowana przez Akihiko Nara, po 11 marca 2011 roku, w czasie gdy straszne tsunami zaatakowało północną część Japonii. Ofiary to 15 884 zabitych, 2640 osób uważa się za zaginionych. Porażony tymi faktami autor projektu postanowił, żeby świat zauważył jak wiele nieszczęść niesie nam życie, czasami w najmniej oczekiwanym momencie. Wpadł na pomysł, aby dzieci i młodzież solidaryzując się z pokrzywdzonymi, na całym świecie wypuszczała właśnie w dniu 11 marca o godzinie 14.46 Latawce Nadziei.

Dlaczego latawce? Latawce dla Japonii są symbolem modlitwy wznoszonej do Boga o dobro, spokój, miłość, nadzieję. My także wiele razy modlimy się za pokój i za ludzi dotkniętych wojnami i kataklizmem. Takie nieszczęścia szczególnie dotykają dzieci, które często tracą najbliższych, zostają kalekami. Dlatego twórca akcji Latawce Nadziei chciał dać dzieciom nadzieję i wywołać uśmiech na ich twarzach, a tym samym wzbudzić ducha optymizmu wśród najmłodszych.

Do tej idei przystąpiło już wiele państw, w Polsce akcja jest prowadzona po raz pierwszy z inicjatywy Wiesława Gwizdały z Łeby. Ponieważ 11 marca wypada w środku tygodnia, akcję przeprowadzimy w najbliższą niedzielę.
Organizatorzy

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB