Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Pod drzwi pawilonu chory nie podjedzie

2014-03-06 12:08:45 (ost. akt: 2014-03-06 12:15:19)
Trwa remont. Chorzy i ich bliscy nie mogą już podjechać bezpośrednio pod pawilon, w którym mieści się między innymi reumatologia i onkologia

Trwa remont. Chorzy i ich bliscy nie mogą już podjechać bezpośrednio pod pawilon, w którym mieści się między innymi reumatologia i onkologia

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W elbląskim szpitalu wojewódzkim rozpoczęła się termomodernizacja pawilonu, w którym mieszczą się dwie poradnie: onkologiczna i chirurgii onkologicznej oraz oddziały: reumatologiczny, I wewnętrzny, onkologiczny, dziennej chemioterapii i dermatologiczny.

— Oprócz termomodernizacji i nowej elewacji, przewidziana też jest budowa windy i poprawa stanu nawierzchni drogowej, sąsiadującej z budynkiem, w celu dostosowania jej do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego — informuje Anna Kowalska z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.


Na czas remontu zmienia się organizacja ruchu w obrębie pawilonu. 

— Przede wszystkim z użytku musi być wyłączony parking, przylegający bezpośrednio do pawilonu od strony wejścia głównego. Oznacza to brak możliwości podjazdu pod budynek przez samochody osobowe — mówi Anna Kowalska.


Mniej więcej w połowie marca zostanie zamknięte główne wejście do budynku. Do poradni i oddziałów będzie się można dostać poprzez boczne skrzydło. To właśnie ono, w czasie remontu, będzie pełniło rolę wejścia głównego.— Dołożymy wszelkich starań, żeby zminimalizować niewygody, na jakie - w czasie remontu - narażeni mogą być nasi pacjenci i ich rodziny — zapewnia Anna Kowalska. — Precyzyjne oznakowanie wszelkich zmian znajdzie się na tablicach informacyjnych. Dotyczyć ono będzie nowej organizacji ruchu drogowego, czy też przekierowania na inne miejsca parkingowe.


W związku z tym, że nie będzie można podjechać pod same drzwi pawilony, szpital pomyślał też o pacjentach wymagających szczególnej opieki. Na tablicach informacyjnych znajdą się numery telefonów do poszczególnych oddziałów szpitalnych.


— Oznacza to, że każda osoba, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, będzie mogła liczyć na pomoc pracownika oddziału,na który się udaje, np. na transport wózkiem inwalidzkim — podkreśla Anna Kowalska.


Remont ma się zakończyć we wrześniu.
— O wszelkich zmianach będziemy naszych pacjentów i ich rodziny informowali na bieżąco — zapowiada Anna Kowalska.

gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB