Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Napisali do nas. Żołnierski Dzień Kobiet

2014-03-08 11:01:00 (ost. akt: 2014-03-07 12:13:21)
Dzień Kobiet w 16 PDZ

Dzień Kobiet w 16 PDZ

Autor zdjęcia: st. chor. Sławomir Tessar

W 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej kobiet – żołnierzy służy aktualnie 327. Służą na różnych stanowiskach i w różnych stopniach.

Od szeregowych do majorów, od ratowników medycznych, kierowców, strzelców do dowódców drużyn, plutonów, kompanii, oficerów w sztabach i dowództwach. Kobiety w wojsku są żołnierzami i wykonują swoje obowiązki bez taryfy ulgowej – tak wybrały. To właśnie tu zanika podział płci – wszyscy jesteśmy przede wszystkim żołnierzami. Ale 8 marca to dzień, kiedy od rana składamy życzenia naszym koleżankom. I nie ma znaczenia, czy składamy życzenia podwładnym czy przełożonym, w tym dniu składamy je po prostu paniom.

W przeddzień Dnia Kobiet odbyło się spotkanie Dowódcy Dywizji, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego z paniami, służącymi i pracującymi w Dowództwie Dywizji. W spotkaniu uczestniczył także Szef Sztabu – Zastępca Dowódcy Bursztynowej Dywizji, gen. bryg. Marek Sokołowski. Po złożeniu życzeń, podkreślonych symbolicznym kwiatkiem, wszyscy zasiedli do kawy, słodyczy i porozmawiali. Porozmawiali o służbie, pracy, planach i o tym, czy poza służbą też jest wszystko w porządku.

A już w poniedziałek nasze panie będą dalej szkolić, dowodzić, służyć i pracować. Ale póki co, wszystkim paniom, i tym w różnych mundurach, z różnych formacji i tym bez mundurów, składamy moc najserdeczniejszych życzeń z okazji ich święta. Wszystkiego najlepszego, drogie Panie.
mjr Zbigniew Tuszyński

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB