Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Kanonizacja papieży. Najdrożej samolotem, najtaniej na pikniku

2014-03-19 10:00:39 (ost. akt: 2014-03-19 10:08:08)
Pomnik Jana Pawła II przed katedrą

Pomnik Jana Pawła II przed katedrą

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II oraz Jana XXIII zaplanowano na 27 kwietnia. Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli wierni z całego świata, także z Elbląga. Pielgrzymki do Watykanu organizują między innymi elbląskie parafie, ale trzeba przygotować się na niemały wydatek.

Ofert zorganizowanych pielgrzymek jest w Elblągu jeszcze całkiem sporo. 
Wierni, którzy nie liczą się z kosztami, mogą skorzystać z propozycji biur podróży, które oprócz udziału w kanonizacji proponują przelot samolotem tam i z powrotem oraz kilkudniowe zwiedzanie Rzymu. Na to jednak trzeba wydać nawet kilka tysięcy złotych. Są również tańsze oferty.


— Organizujemy siedmiodniowy wyjazd do Rzymu na kanonizację, w dniach 24-30 kwietnia — mówi ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja. — Jego kosz to 1900 zł. W tej cenie jest zarówno przejazd autokarem, jak i noclegi z wyżywieniem. Mamy już 32 chętne osoby, pozostało jeszcze 10 miejsc. Na zgłoszenia czekamy do 30 marca.


Podobnych ofert jest sporo. Własne pielgrzymki organizuje wiele elbląskich parafii. Ich koszt, w przypadku przejazdu autobusowego, kształtuje się od 1300 do blisko 2000 zł.


— Cena uzależniona jest od długości pielgrzymki — wyjaśnia ks. Piotr Bryk z parafii Bożego Ciała w Elblągu. — My proponujemy trzy opcje do wyboru. Chętnych mamy już całkiem sporo na wszystkie z nich. Są jeszcze wolne miejsca, jednak już niewiele. Oczywiście nie jest to tania opcja. Osoby mniej zamożne zawsze mogą pojechać na kanonizację pociągiem. To chyba najtańsza tego typu oferta — dodaje. Elblążanie, którzy nie wybierają się do Rzymu, będą mogli na miejscu przeżywać kanonizację Jana Pawła II. W Elblągu odbędzie się również kilka wydarzeń dedykowanych papieżowi Polakowi. Władze miasta proponuje im udział w Pikniku papieskim. Ten odbędzie się dopiero 30 maja, jednak już teraz poszukiwane są osoby i organizacje zainteresowane jego współtworzeniem. 


— Zachęcamy do udziału w pikniku, na przykład przygotowując stoiska z atrakcjami dla uczestników, organizacji punktu z grami, zabawami dla dzieci i młodzieży czy prezentację swojej działalności lub występ artystyczny — informuje Joanna Buzderewicz, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w elbląskim ratuszu.


Ze swoją propozycją wystąpiło również Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów do udziału w konkursie recytatorskim "Wieczór poezji Jana Pawła II". Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 4 kwietnia. Prezentacje konkursowe odbędą się 10 kwietnia w Galerii Nobilis.

naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Takitamtam #1359746 | 83.9.*.* 26 mar 2014 20:27

  Najtaniej zostać w domu. W domu nikt nie będzie Ci potrząsała tacą przed nosem co stacja- najdroższa XII... Zostań w domu, zapomnij urazy bliźnim, pogódź się z sąsiadem, przebacz tym durniom z władzy i politykom... Jak już tego dokonasz wycieczki adoracyjne przyjadą do Ciebie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. S.O. #1354097 | 83.8.*.* 20 mar 2014 06:55

  Czy kto będzie w Niebie ,czy w piekle ,okaże się po Sądzie Ostatecznym !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. am #1353125 | 78.8.*.* 19 mar 2014 11:57

  .... cieszy mnie , będzie nas spora gromada... ELBLĄŻANIE spotkajmy się razem na PIOTROWYM PLACU ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz