Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Prymusi z pieniędzmi od starosty

2014-03-22 10:01:00 (ost. akt: 2014-03-21 08:45:04)
Po raz kolejny wręczono stypendia uczniom zamieszkałym na terenie powiatu elbląskiego

Po raz kolejny wręczono stypendia uczniom zamieszkałym na terenie powiatu elbląskiego

Autor zdjęcia: arch. Starostwa Powiatowego w ElbląguAż dwudziestu pięciu najbardziej uzdolnionych uczniów szkół średnich oklaskiwali podczas ostatniej sesji radni powiatu elbląskiego. Tylu młodych ludzi cieszyło się tego dnia z otrzymania semestralnych stypendiów starosty. 

Stypendium to jednorazowo, raz na semestr, wypłacana premia za za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie bądź na niwie artystycznej.


Tym razem do rąk uzdolnionych, młodych ludzi trafiło łącznie 12 tys. 550 zł. Każdy z nich otrzymał od 450 zł do 550 zł. 

Nazwiska się powtarzają


— Wiele nazwisk, z semestru na semestr się powtarza — zauważył jeszcze przed rozdaniem stypendiów Ryszard Zagalski, przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu. — Powinniśmy się z tego cieszyć. To daje pewność, że wypłacane przez nas pieniądze to świetna inwestycja w przyszłość.


Już po raz piąty w gronie wyróżnionych znalazła się Natalia Magalska z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Jak sama mówi, indeks ma już w kieszeni. Jest on nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim przeglądzie z malarstwa, rzeźby i rysunku. Artystka pieniądze ze stypendium wydaje głównie na pędzle i inne materiały potrzebne w szkole.


Drugi raz stypendium odebrała Paula Kozakiewicz z drugiej klasy I LO (w Zespole Szkół) w Pasłęku. Pierwszy semestr stypendystka ukończyła ze średnią 4,50.— Prawdę mówiąc, nie wiem jeszcze na co wydam pieniądze, ale na pewno się przydadzą — mówiła jeszcze przed sesją Paula. — Zajęłam trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie o inicjatywie obywatelskiej. Uprawiam sport. Mój rekord życiowy w skoku wzwyż wynosi 147 cm.


Również Paulina Karzyńska (ze średnią 4,60) z tego samego liceum jest laureatką konkursu o inicjatywie obywatelskiej. Podobnie, jak jej koleżanka, nie potrafiła na gorąco powiedzieć na co wyda pieniądze. Częściowo wynikało to z tego, że młodzież została zaskoczona terminem rozdania stypendiów. O uroczystości i oni i ich nauczyciele dowiedzieli się w przeddzień sesji.


— Ale chyba nie mają o to do nas żalu — żartował starosta Sławomir Jezierski. — Kolejną sesję będziemy mieli dopiero w maju, a pieniądze na pewno przydadzą się im już teraz.
gog
Stypendia starosty elbląskiego za pierwszy semestr tego roku szkolnego otrzymali uczniowie: ZSO nr 2 w Elblągu - Aleksandra Mazur, III LO w Gdyni - Martyna Markiewicz, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym - Fryderyk Sosnowski-Kessler, Natalia Magalska i Marta Nowicka, ZSEiT w Pasłęku - Dagmara Sawicka oraz ZS w Pasłęku - Izabela Bojar, Alicja Brzezińska, Filip Charuk, Katarzyna Dąbrowska, Maciej Dąbrowski, Patrycja Dołmant, Sylwia Grech, Joanna Karpińska, Paulina Karzyńska, Aleksandra Korzeniowska, Paula Kozakiewicz, Michalina Kryszczuk, Monika Makarska, Kinga Matuszczak, Milena Październik, Arkadiusz Sadowski, Olga Senyszyn, Anna Stefanowicz i Martyna Żukowska. 


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB